کد خبر: 2886
15/07/16 - 9:24 ق.ظ

معاون آموزشی حوزه علمیه گیلان با بیان اینکه رفتار با عطوفت یکی از راه‌های درمان بدحجابی است گفت: بیان در انتقال مفاهیم حجاب مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری شبستان از رشت، مینا مهدوی، معاون آموزشی حوزه علمیه گیلان امروز(۲۵ تیر) در نشست خبری نقش عفاف و حجاب در صیانت از حریم خانواده که در سالن جلسات سپاه قدس گیلان برگزار شد اظهار کرد: حجاب مانع خطاها و محافظ بانوان در جامعه است.

وی با بیان اینکه آیات و روایات متعددی در این زمینه به زیبایی توصیف شده است گفت: آیات و روایات با توجه به حالات روحی و روانی افراد و در اوج روانشناسی به حجاب و عفاف پرداخته است.

این مقام مسئول اذعان کرد: وقتی مسئول یا اولیاء می‌خواهند حجاب و عفاف را در فرزندان نهادینه کنند نخست باید طریقه صحبت با سنین مختلف را فرا گرفته بعد بدانند که در هر سنینی گویش انتقال پیام متفاوت است.

مهدوی تصریح کرد: والدین توجه داشته باشند هنگام صحبت با نوجوان و جوان، جهت نصیحت به گونه‌ای باشند که جوان تخریب نشود.

معاون آموزشی حوزه علمیه گیلان به ظرفیت احساسی بانوان پرداخت و افزود: والدین و مسئولان امر می‌باید جهت نهادینه کردن حجاب در جامعه زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند تاجوان با تخیلاتی که در ذهن دارد به سمت خطاهای اجتماعی گرایش نداشته باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه متولیان امر فقط به صورت دستوری امر به معروف و نهی از منکر را در مورد جوانان در بخش حجاب و عفاف انجام می‌دهند که در حال حاضر نتیجه بخش نبوده است.

مهدوی در ادامه به شیوه بیان انتقال پیام به جوانان اشاره و خاطر نشان کرد: انتقال پیام به جوانان و نوجوانان باید به گونه‌ای توام با محبت و عطوفت باشد اگر در کلام نخست تندی کنید مطمئناً هیچ جوانی قادر به تکالیف حجاب نخواهد بود.

معاون آموزشی حوزه علمیه گیلان گفت: لحن گویش مسئولان و والدین به گونه‌ای باید باشد که خود جوان ناخودآگاه به سمت حجاب برود نه اینکه ما با اجبار به دختران جوان بگوییم که اینگونه حجاب را رعایت کنید.

وی اظهار کرد: تربیت والدین باید تربیت خورشیدی به فرزندان باشد یعنی آرام آرام مسئولان و والدین مفهوم حجاب را معنا و جوان را آگاه کرده به طوریکه خود با دستان خود به سمت رعایت حجاب و عفاف برود.

این مقام مسئول به ترانه‌های غربی در مورد زن ایرانی اشاره و اذعان کرد: دشمنان با پخش ترانه‌های غربی بر علیه زنان سعی در کشش دختران جوان به سمت بی‌حجابی دارند که متاسفانه در اجتماع شاهد آن هستیم.

مهدوی خاطرنشان کرد: حجاب به جزء تاثیرات مثبت اجتماعی از اعتقادات دینی ماست و همه مسئولان و والدین می‌باید زمینه‌های حجاب اسلامی را در خانواده فراهم کنند.

وی اذعان کرد: مسئولان امر در فکر جنبه دستوری به جوانان نباشند بلکه طریقه درمان حجاب و عفاف را در جامعه فراهم کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32