کد خبر: 2883
15/07/16 - 9:18 ق.ظ

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در نشست شورای عالی بسیج فرهنگیان استان گفت: توسعه فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند مشارکت همگانی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در نشست شورای عالی بسیج فرهنگیان استان از حجاب به عنوان یکی از آموزه های دینی مورد تاکید قرآن کریم نام برد و گفت: حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است.

وی با اشاره به اهمیت عفاف و نقش آن در زندگی انسان، جایگاه عفاف را مهم دانست و گفت: توسعه فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند مشارکت همگانی و پیگیری و اهتمام کلیه دست اندرکاران است.

قربانی، یکی از اولویت های کاری آموزش و پرورش استان را تقویت و تعمیق فرهنگ بسیج، ایثار و شهادت، گفتمان‌های دینی، قرآن پژوهی، اقامه نماز و حجاب و عفاف عنوان کرد و بر اجرایی شدن برنامه ها و مصادیق پیش بینی شده در این خصوص تاکید کرد.

وی خواستار ارائه راه کارهای عملیاتی و برنامه های تشویقی و آموزشی برای نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف در سطح مدارس استان شد و از موفقیت آموزش و پرورش کردستان ر پیگیری برنامه های حجاب و عفاف و اقامه نماز در سطح استان خبر داد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه سخنان خود با اشاره به همکاری آموزش و پرورش و بسیج در پیگیری برنامه ها و تعاملات صورت گرفته، از همکاری نزدیک سپاه پاسداران با آموزش و پرورش تقدیر و اظهار داشت: همدلی و همفکری این دو مجموعه، موجب پیشبرد امور در سطح استان شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش و رییس شورای قشر بسیج فرهنگیان استان نیز در ابتدای این نشست از شورای اندیشه و همفکری بسیج به عنوان بازوان توانای نظام تعلیم و تربیت در راستای پیگیری راهبردهای استانی با هدف کمک و مشارکت فکری در اجرای برنامه ها نام برد.

حجت الله نریمانی از تهیه و ارسال دستور العمل حجاب و عفاف به واحد های اداری و آموزشی جهت اجرا در سال تحصیلی جدید خبر داد و خواستار همفکری و ارائه نظر توسط اعضای شورا در خصوص نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در سطح مدارس استان شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32