کد خبر: 2879
15/07/16 - 8:09 ق.ظ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: عملیاتی شدن برنامه های اجرایی در حوزه حجاب و عفاف نیازمند انجام کار فرهنگی و هنری مستمر و ارایه …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ایرنا، از روز پنجشنبه روابط عمومی این اداره کل،’علی اکبر صفی پور’ در ویژه برنامه روز ملی عفاف و حجاب،افزود : در سال های گذشته برنامه ها و طرح هایی برای گسترش و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف انجام شده اما برای بهره گیری بیشتر باید در عملیاتی کردن این طرح ها تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: برای مقابله با معضلات حوزه عفاف و حجاب لازم است از راه فرهنگ سازی و معرفی الگوهای ملی و دینی با این پدیده برخورد شود.

صفی پور با تاکید بر لزوم برنامه ریزی درست برای گسترش و ترویج ارزش های دینی به ویژه فرهنگ عفاف و حجاب افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از یکسو در راستای وظیفه قانونی و اداری خود و همسو با تمام ادارات و نهادها برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف حرکت می کند و از سوی دیگر برای مقابله با بدحجابی و هنجارشکنی ها به عنوان مهمترین دستگاه متولی فرهنگ، به ارایه برنامه و الگوسازی در این حوزه اهتمام می ورزد.

صفی پور با تاکید بر اینکه بخش عمده عفاف و حجاب اعتقادی و بخش عملیاتی آن منوط به فرهنگ سازی است، گفت: برای نهادینه کردن این فرهنگ متعالی در جامعه همه دستگاه ها باید خود را مسوول بدانند و در این زمینه برنامه های عملیاتی و اجرایی ارایه دهند.

وی افزود: حجاب و عفاف یک پدیده ارزشی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه های فرهنگی به عنوان بستر این مهم لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیز نیازمند آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده و محیط های اجتماعی است.

وی بر لزوم توجه بیش از پیش هنرمندان برای تبیین ابعاد مختلف این دستور الهی با ابزار هنر تاکید کرد و گفت: با توجه به تاثیرگذاری آثار هنری در فکر و ذهن مخاطبان، بهره گیری از زبان فاخر هنر در ترویج و گسترش فرهنگ متعالی حجاب موثر خواهد بود.

صفی پور همچنین از برگزاری جشنواره و نمایشگاه مد و لباس در سالجاری در تبریز خبر داد و افزود: این نمایشگاه به زودی برگزار می شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، دبیر کمیته فرهنگی تبلیغی کارگروه توسعه و تعمیق عفاف و حجاب در استان می باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32