کد خبر: 2879
15/07/16 - 8:09 ق.ظ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: عملیاتی شدن برنامه های اجرایی در حوزه حجاب و عفاف نیازمند انجام کار فرهنگی و هنری مستمر و ارایه …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ایرنا، از روز پنجشنبه روابط عمومی این اداره کل،’علی اکبر صفی پور’ در ویژه برنامه روز ملی عفاف و حجاب،افزود : در سال های گذشته برنامه ها و طرح هایی برای گسترش و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف انجام شده اما برای بهره گیری بیشتر باید در عملیاتی کردن این طرح ها تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: برای مقابله با معضلات حوزه عفاف و حجاب لازم است از راه فرهنگ سازی و معرفی الگوهای ملی و دینی با این پدیده برخورد شود.

صفی پور با تاکید بر لزوم برنامه ریزی درست برای گسترش و ترویج ارزش های دینی به ویژه فرهنگ عفاف و حجاب افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از یکسو در راستای وظیفه قانونی و اداری خود و همسو با تمام ادارات و نهادها برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف حرکت می کند و از سوی دیگر برای مقابله با بدحجابی و هنجارشکنی ها به عنوان مهمترین دستگاه متولی فرهنگ، به ارایه برنامه و الگوسازی در این حوزه اهتمام می ورزد.

صفی پور با تاکید بر اینکه بخش عمده عفاف و حجاب اعتقادی و بخش عملیاتی آن منوط به فرهنگ سازی است، گفت: برای نهادینه کردن این فرهنگ متعالی در جامعه همه دستگاه ها باید خود را مسوول بدانند و در این زمینه برنامه های عملیاتی و اجرایی ارایه دهند.

وی افزود: حجاب و عفاف یک پدیده ارزشی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه های فرهنگی به عنوان بستر این مهم لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیز نیازمند آموزش های بنیادین و مداوم در خانواده و محیط های اجتماعی است.

وی بر لزوم توجه بیش از پیش هنرمندان برای تبیین ابعاد مختلف این دستور الهی با ابزار هنر تاکید کرد و گفت: با توجه به تاثیرگذاری آثار هنری در فکر و ذهن مخاطبان، بهره گیری از زبان فاخر هنر در ترویج و گسترش فرهنگ متعالی حجاب موثر خواهد بود.

صفی پور همچنین از برگزاری جشنواره و نمایشگاه مد و لباس در سالجاری در تبریز خبر داد و افزود: این نمایشگاه به زودی برگزار می شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، دبیر کمیته فرهنگی تبلیغی کارگروه توسعه و تعمیق عفاف و حجاب در استان می باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32