مسئول امور بانوان فرمانداری تنگستان:

همایش بزرگ فرهنگ و عفاف حجاب در تنگستان برگزار می‌شود

کد خبر: 2874
15/07/16 - 7:23 ق.ظ

مسئول امور بانوان فرمانداری تنگستان گفت: برای تبیین فرهنگ عفاف و حجاب ائمه معصومین (ع) به ویژه حضرت زهرا(س) همایش بزرگ عفاف و حجاب در تنگستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از تنگستان، فاطمه گرمسیری صبح امروز در کمیسیون عفاف و حجاب شهرستان تنگستان با بیان اینکه موضوع حجاب درتمام ادیان الهی بر روی آن تاکید شده اظهار داشت: موضوع حجاب وپوشش زنان درادیان الهی از اهمیت بسیاری برخورداراست وهمه پیامبران الهی و ائمه معصوم(ع) ازپوشش زنان دربرابرنامحرم تاکید کرده‌اند.

وی نقش مهم و موثر حجاب و عفاف در تحکیم بنیان خانواده را تشریح و تصریح کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه سبب می‌شود تا نقش موثر آن در تحکیم بنیان خانواده بیشتر عیان شود .

مسئول اموربانوان فرمانداری تنگستان با اشاره به اینکه انسان نبست به همنوع خود موظف است تا اورا از لغزش‌ها بازدارد گفت: از نظر اسلام انسان نسبت به ایمان و عمل صالح خود مکلف و موظف است و نسبت به دیگران نیز مسئولیت دارد زیرا اسلام دینی اجتماعی است و از این رو به هر فرد این مسئولیت داده شده تا با ایجاد حجاب مانع از برانگیخته شدن حس تحریک پذیری دیگران شود.

گرمسیری افزود: خداوند متعال در باره پوشش و حجاب و دور داشتن نگاه از آیات زیادی نازل کرده بگونه‌ای که درآیه ۵۹ سوره احزاب اشاره کرده، ای پیامبربه زنان و دخترانت و به زنان مومن بگو خود را بپوشانند تا شناخته نشوند و مورد اذیت قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: در آیات زیادی از قرآن کریم به نحوه پوشش وحتی به راه رفتن اشاره شده که خود را از نگاه نامحرم دوردارند بنابراین حجاب و پوشش زن به منزله یک حاجب و مانع در مقابل افراد نامحرم است .

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری تنگستان با تاکید بر عملیاتی شدن شعارها و پیشنهادات در حوزه حجاب و عفاف گفت: با توجه به نقش مهم و تاثیر گذار حجاب و عفاف در جامعه شعارها و پیشنهادات فراوانی ارائه می‌شود که بهتر است این شعارها برای مصون ماندن جامعه از آسیب‌ها عملی شود.

گرمسیری با تاکید بر تعمیق باورهای دینی در حوزه عفاف و حجاب و افزود: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تعمیق باورهای دینی ازرسالت‌های مهم کمیته عفاف و حجاب است که دراین راستا همه مسلمانان ماموریت دارند.

وی، الگوگیری از ائمه معصومین(ع) را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: حجاب زن نشان ‌دهنده شخصیت و عفت بانوان است که با الگوگیری از ائمه معصومین(ع) بویژه حضرت زهرا(س) می‌توان به آن دست یافت.

وی تاکید کرد: الگوگیری از فرهنگ عفاف و حجاب ائمه معصومین (ع)می‌تواند جامعه را از آسیب‌ها مصون نگه دارد که برای تبیین این مهم همایش عفاف و حجاب در تنگستان برگزار می‌شود.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری تنگستان با تاکید براین نکته که گوهر وجودی بانوان با رعایت حجاب محفوظ می‌ماند گفت: با حفظ عفاف و رعایت حجاب از سوی بانوان سلامت جامعه تضمین می‌شود و گوهر وجودی بانوان با رعایت حجاب محفوظ می‌ماند.

گرمسیری با بیان اینکه دشمنان اسلام برای فرهنگ بی‌بندو باری جامعه برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده است خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین روش‌های دشمن برای آسیب به بدنه نظام اسلامی ایران بی اهمیت و کم رنگ جلوه دادن حجاب بانوان است.

وی حجاب را معرف بانوی اسلامی دانست و گفت: زنان کشور امروز با داشتن حجاب در تمامی صحنه‌های اجتماعی و سیاسی حضور دارند و آزادانه فعالیت می‌کنند و دشمنان باید بدانند حجاب معرف یک بانوی اسلامی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32