کد خبر: 2865
15/07/16 - 7:03 ق.ظ

معاون فرماندار دره شهر گفت: دین اسلام برخلاف دیگر ادیان به مسئله حجاب و عفاف دید اعتدالی دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از دره شهر، مریم شادیوند شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی عفاف و حجاب اظهار داشت: با توجه به شرایطی که امروزه در جامعه به وجود آمده است لازم است که در موضوع پرداختن حجاب باورها و عقاید خود را تقویت کنیم.

وی با اشاره به آیات متعددی که حجاب را یکی از ضروریات دین می‌خوانند، افزود: مسئله حجاب یکی از جنجالی‌ترین مسائل دنیای امروز است.

معاون فرماندار دره شهر با اشاره به بازدارنده بودن پوشش و حجاب از ایجاد فساد در جامعه، عنوان کرد: طرفداران حقوق بشر با شعار تساوی مرد و زن پوشش را برای زنان دست و پاگیر می‌نامند و آن مانعی برای آزادی می‌دانند.

وی گفت: امروزه برای جوانان و نوجوانان عزیزمان باید ابعاد پوشش اسلامی مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار بگیرد تا ماهیت حجاب و هدف آن برای همه تشریح و روشن شود.

شادیوند خاطرنشان کرد: حجاب تنها مربوط به پوشش بدن نیست بلکه در حجاب گفتاری نیز خداوند بر شیوه‌های سخن گفتن تأکید می‌کند که رعایت این نوع حجاب می‌تواند سبب کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی افزود: حجاب یک مفهوم فرا جنسیتی است و این موضوع مختص به زنان نیست بلکه مردان نیز باید در مقوله حدود خود را بشناسند.

معاون فرماندار دره‌شهر تصریح کرد: رعایت این نوع حجاب در تعاملات بین زن و مرد می‌تواند پیام‌هایی مانند جلوگیری از خودنمایی، فرو کاستن از نگاه و عشوه‌گری را در پی داشته باشد.

وی گفت: در طول ادوار تاریخ همه ادیان در مورد حجاب و عفاف افراط‌وتفریط داشته‌اند، اما دین اسلام برخلاف دیگر ادیان به مسئله حجاب و عفاف دید اعتدالی دارد و بنابر نوع ظرافت زنان در پی حراست وجود او از آسیب‌های روحی و اجتماعی با طرح پوشش مناسب است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32