کد خبر: 2852
15/07/15 - 9:04 ق.ظ

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بر تبیین فرهنگ عفاف و حجاب با زبان هنر در جامعه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب سید محمد حسینی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که همه دستگاه های به ویژه دستگاه های فرهنگی باید به آن توجه فراوان داشته باشند.

وی ضمن گرامیداشت ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب افزود: به همین مناسبت و به منظور اشاعه فرهنگ ناب عفاف و حجاب در جامعه این اداره برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برپایی نمایشگاه را داشته است که در این راستا نمایشگاه صنایع دستی بانوان هنرمند در نگارخانه استاد واشقانی اراک برپا شده است.

حسینی با بیان اینکه این نمایشگاه در ایام پایانی ماه مبارک رمضان و به مناسبت روز عفاف و حجاب دایر شده است، بیان کرد: در این نمایشگاه آثار چوبی و فلزی بانوان هنرمند صنایع دستی ارایه شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: این نمایشگاه تا پایان ماه رمضان همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ عصر برای بازدید علاقمندان دایر است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این نمایشگاه آثار نفیس قلمزنی روی مس توسط خانم زهرا رحیمی با مضامین قرآنی از جمله آیه الکرسی، صلوات، سوره یاسین و… در قالب تابلو و ظروف مسی به نمایش گذاشته شده است.

حسینی بیان کرد: همچنین حدود ۵۰ اثر هنری خانم مهسا میر سعیدی در رشته صنایع چوبی نیز در این نگارخانه به نمایش گذاشته شده است.

وی زبان هنر را بهترین زبان برای بیان مفاهم و مطالب مختلف دانست و ادامه داد: چه خوب است که هنرمندان در مسیر بیان مفاهیم دینی و فرهنگی به زبان هنر حرکت کرده و این مهم را در جامعه تبیین کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32