گفت‌وگو با رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان

در عمل چه بر سر مصوبات عفاف و حجاب آمد؟

کد خبر: 2827
15/07/15 - 7:26 ق.ظ

رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده در خصوص چگونگی اجرا نشدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب گفت: علت اجرایی نشدن …

به گزارش پایگاه خبری حجاب کبری خزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، گفت: در رابطه با بحث فرهنگ عفاف و حجاب قانون‌های فراوانی داریم، اما این قوانین اجرا نشده و در اجرا نیز بودجه‌ای برای آن تخصیص داده نشده است.

وی ادامه داد: در مدیریت نیز ساختار مناسبی برای عفاف و حجاب در نظر گرفته نشده است. پس از ساختار مناسب آنچه که مورد نیاز است، عزم جزم مدیران و مسئولان بوده که ما آن را نداشته‌ایم و بسیار با مطلوب فاصله داریم.

رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده خاطرنشان کرد: قوانین و مصوبات عفاف و حجاب هیچ نقصی نداشته و کاملاً قابلیت اجرایی شدن را دارند و مجلس شورای اسلامی نیز هیچ بودجه‌ای برای آن تخصیص نداشته است.

خزعلی اظهار داشت: ۲۶ دستگاه در اجرای طرح عفاف و حجاب مسئول هستند، اما به صورت جدی کاری انجام نشده است.

وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک دستگاه نظاره‌گر به صورت مرتب با دستگاه‌های مرتبط که قوانین را رعایت نمی‌کنند برخورد می‌کند و از خدمات خوب نیز تقدیر به عمل می‌آورد، اما علت اجرایی نشدن قوانین عفاف و حجاب، ضعف مدیریت دستگاه‌های اجرایی کشور است.

خزعلی ادامه داد: رئیس‌جمهور چهار خواسته درباره عفاف و حجاب از دستگاه‌هایی اجرایی داشته که خواسته مراجع نیز همین بوده است، اما متأسفانه این خواسته‌ها هنوز اجرایی نشده است.

رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان افزود: کار فرهنگی و آموزشی و الگوسازی، دو خواسته رئیس‌جمهور بود، همچنین وی خواسته بود که بازار را از محصولات ایرانی پر کنید و خانواده دولت را دریابید که متأسفانه این موارد اجرایی نشده است.

خزعلی تصریح کرد: کتاب‌ها، همایش‌ها، مدل‌های لباس، ابتکارات طراحان و آلبوم‌های لباس‌های موجود در دانشگاه‌ها همه می‌خواهند به نیاز جوان و رعایت عفاف و حجاب پاسخ دهند، اما من قبول دارم که برخی مدیریت میانی در این امر ضعف‌هایی نشان دادند و مسئولیت‌هایی داشتند که آنها را به درستی انجام نداده‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32