کد خبر: 2806
15/07/14 - 6:46 ق.ظ

رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان گفت: نیاز به الگوی عملی برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب داریم و لازم است در این زمینه گروه‌های مرجع…

به گزارش پایگاه خبری حجاب محمدتقی حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) افزود: به اندازه کافی در زمینه عفاف و حجاب اطلاع‌رسانی شده است. یکی از علل رعایت نشدن عفاف و حجاب از سوی برخی افراد این است که کسانی که در این حوزه گفتمان‌سازی می‌کنند به عفاف و حجاب به‌گونه‌ای مطلوب عمل نمی‌کنند این در حالیست که هماهنگی بین قول و عمل در تشویق جوانان به رعایت عفاف و حجاب بسیار موثر است.

وی در ادامه گفت: برای ترغیب جوانان به عفاف و حجاب و سالم‌سازی محیط باید فضایی فراهم شود که جوانان با رغبت و برخورداری از شناخت لازم عفاف و حجاب را رعایت کنند و ارایه الگوهایی که بتواند مبنای توجه قرار بگیرد نیز اهمیت دارد.

رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: نباید به ارزش‌ها و اعتقادات جنبه مناسبتی بدهیم . برگزاری همایش و جشنواره در زمینه عفاف و حجاب جنبه تبلیغاتی دارد. از این مرحله باید بگذریم و ارزش عمیق‌تری برای حوزه عفاف و حجاب قائل شویم.

وی در ادامه گفت: گاهی اوقات از زنان نمونه در حوزه عفاف و حجاب تقدیر می‌کنیم ولی برای ارتقاء شغلی کارمندان زن ملاک‌های ارزشی را لحاظ نمی‌کنیم. لازم است امتیازات ماندگار و مستمری را در ساختار سازمانی در این زمینه در نظر بگیریم.

رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: برخی شهرهای ایران با وجود قرارگرفتن در نقاط مرزی و وجود تهدید در پیرامون خود به علت عمق باورهای فرهنگی و دینی عفاف و حجاب را بیشتر رعایت می‌کنند و «مد»ها و ناهنجاری‌ها در این شهرها نسبت به شهرهای بزرگ مانند تهران کمتر و دیرتر رواج می‌یابد.

حسن‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: امروزه نیاز داریم که الگوهای رفتاری درستی را در عرصه عفاف و حجاب ارایه کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32