کد خبر: 2803
15/07/14 - 6:38 ق.ظ

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: عفاف و حجاب ریشه در مبانی دینی ما دارد و مطمئناً رعایت این اصول به نفع جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام والمسلمین سروستانی در گفت‌وگو باایسنا، با بیان این‌که «موضوع عفاف و حجاب یکی از مسائل بسیار مهم در دین اسلام است و همواره به آن توجه خاصی شده است» اظهار کرد: برخی فکر می‌کنند که حجاب مختص زنان است، در حالی که اگر به آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور دقت کنیم می‌بینیم که خداوند ابتدا مومنین را مخاطب قرار داده و پس از آن مومنات را.

وی گفت: پس حجاب و عفاف مختص زن و مرد است و مردان هم باید پاکدامنی و عفت را پیشه زندگی خود کنند و در همین سوره وقتی خداوند مومنات را خطاب قرار می‌دهد به ویژگی‌ها و خصوصیات بارزتری اشاره می‌کند آن هم به دلیل آفرینشی است که در وجود زن قرار دارد و با توجه به شرایط فیزیکی جسم زنان، آنها وظایف مهم‌تری بر عهده دارند و نباید در هر جا و هر مکانی زینت خود را آشکار کنند مگر آن مقدار که مجاز هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر یادآور شد: عفاف و حجاب ریشه در مبانی دینی ما دارد و مطمئناً رعایت این اصول به نفع جامعه است. وقتی خداوند دستوری را وضع می‌کند برای محدودیت نیست بلکه خیر و سعادت انسان در رعایت این حد و حدودها است که تأثیرات بسیار زیادی در جامعه دارد پس فلسفه اصلی رعایت عفاف و حجاب این است که انسان به سعادت می‌رسد.

سروستانی یادآور شد: خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی به برکت خون هزاران شهید مردم ما مقید به ارزش‌های دینی هستند و شاهد رشد معنویت و پاکدامنی در جامعه بوده‌ایم.

وی ادامه داد: باید همه به قانون عفاف و حجابی که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد توجه کنند و هر کسی در این راستا وظیفه‌ای بر عهده دارد. هر کدام از قوای سه‌گانه در قانون‌گذاری، اجرای قوانین و در برخورد با قانون‌شکنان باید دستورالعمل‌های جدیدی داشته باشند. همگان باید حدود الهی را رعایت کنند و با منکرات و نابسامانی‌ها به صورت قاطع برخورد کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: اجرای قوانین اسلام از سوی مسئولین سبب سعادت جامعه می‌شود. پس از این‌که قانونی در جامعه وضع شد باید به اجرا در بیاید و قانون عفاف و حجاب هم از جمله اصولی است که تصویب شده و افراد جامعه باید به آن عمل کنند. خوشبختانه در اجرای این قانون جاهایی موفق بوده‌ایم و در جاهایی هنوز مشکلاتی وجود دارد که همت بالایی را می‌طلبد و افراد باید در جهت اجرای ارزش‌های دینی در جامعه و امر به معروف و نهی از منکر گام بردارند.

سروستانی عنوان کرد: ترویج عفاف و حجاب در جامعه به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از این عوامل توجه به سبک زندگی است که مقام معظم رهبری همواره به آن اشاره کرده‌اند. این بحث ابعاد و زوایای مختلفی دارد و یکی از این ابعاد تحکیم پوشش عفاف و حجاب در خانواده‌هاست. خانواده‌های ما باید سعی کنند سبک زندگی اسلامی و سیره اهل بیت را در زندگی خود جاری و ساری کنند.

وی تأکید کرد: برای رسیدن به عفاف و حجاب واقعی مراکز تربیتی و آموزشی هم بسیار تأثیرگذار هستند چرا که مخاطبان آنها نوعاً جوانان و نوجوانان هستند و باید برای این مراکز برنامه‌ریزی‌های کلانی صورت بگیرد تا جوانان با ارزش‌های دینی آشنا شوند و ‌آن ارزش‌ها را ملاک و محور خود قرار بدهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: عامل بعدی که در مقوله عفاف و حجاب تأثیر می‌گذارد مسئولین فرهنگی کشور هستند که هر کدام باید مسئولیت فرهنگی خود را اجرا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: ماهواره یکی از عواملی است که سبب از بین رفتن عفاف و حجاب می‌شود و باید با فعالیت‌های فرهنگی مناسب با این مقوله برخورد کنیم تا شاهد ترویج عفاف و حجاب در جامعه باشیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32