کد خبر: 2792
15/07/13 - 9:49 ق.ظ

استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: حجاب و عفاف مختص به زنان نیست بلکه مردان جامعه ما هم بایستی به این بحث اهمیت دهند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام حسن وطن خواه، از استادان اخلاق حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، اظهار داشت: حجاب بهترین زینت برای انسان محسوب می شود همان گونه که در یکی از دعاهای ماه مبارک رمضان می خوانیم «اللهم زینی فیه بالستر و العفاف» خداوندا ما را با پوشش و حجاب مزین کن.

وی ادامه داد: یکی از مزایای پوشش و حجاب همین زیبایی ظاهری است و هر چه قدر این حجاب کامل تر باشد زیبایی هم بیشتر است؛ اگر حجاب نباشد هم زیبایی ظاهری انسان از بین می رود و هم حیای باطنی نابود می شود.

حجت الاسلام وطن خواه با اشاره به این که انسان دارای دو بعد روحانی و جسمانی است، افزود: بدون شک اهمیت بُعد روحانی انسان به مراتب از بعد جسمانی بالاتر است در حالی که با بد حجابی و توجه صرف به بعد جسمانی، انسان روز به روز از بعد روحانی و عقلانی خودش فاصله می گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه بایستی حجاب را در جامعه فرهنگ سازی کرد، گفت: اول آن که بهترین زمان برای فرهنگ سازی حجاب، زمان کودکی است و دوم این که برای دخترانی که تازه به سن تکلیف رسیده اند فلسفه و حکمت حجاب را بیان کنیم و با بیان نرم و مناسب و دعوت به خواندن کتب حجاب مثل «کتاب حجاب در اسلام» شهید مطهری و تشویق، آن ها را به حجاب دعوت کنیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم، در ادامه با اشاره به وظیفه مهم دولت و حکومت در اجرای حجاب و عفاف در جامعه، ابراز داشت: دولت همانند سخت گیری های دیگری که در از بین بردن منکرات می کند، برای از بین بردن بی حجابی و توجه بیشتر زنان به حجاب و عفاف سخت گیری و برنامه های بیشتری را اعمال کند.

وی با اشاره به این که حجاب و عفاف مختص به زنان نیست بلکه مردان جامعه ما هم بایستی به این بحث اهمیت دهند، خاطرنشان کرد: آقایان به خصوص جوانان هم بایستی در پوشش خود دقت کنند و از لباس های غیر اسلامی و زننده بپرهیزند.

حجت الاسلام وطن خواه در پایان اظهار داشت: چرا جوانان ما از فرهنگ غرب پیروی کرده و از فرهنگ ما تبعیت نمی کنند، در حالی که فرهنگ ما یعنی فرهنگ اسلام اصیل است و برگرفته شده از قرآن و روایات است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32