پروانه نجمی عضو شورای شهر عنوان کرد:

حجاب و عفاف بارزترین نشانه هویت یک زن است

کد خبر: 2768
15/07/13 - 9:25 ق.ظ

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس اعلام کرد ۲۱ تیر ماه، سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب را به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

به گزارش پایگاه خیری حجاب به نقل از خبرگزاری برنا از غرب تهران؛ رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس به نامگذاری این هفته اشاره کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور ۲۱ تیر ماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب را به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری کرده است.

پروانه نجمی با بیان دو آیه مربوط به حجاب در سوره ۳۰ و ۳۱ قرآن کریم، گفت: همانطور که خداوند در این دو آیه فرموده، حجاب فقط مربوط و مختص به زنان نیست بلکه خطاب قرآن ابتدا به مردان و سپس به زنان است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس ضمن تبیین آثار حجاب در جامعه افزود: حجاب تنها یک دستورالعمل دینی و وظیفه شرعی برای زنان مسلمان نیست، بلکه از ضرورت های اجتماعی جوامع انسانی است که با وجود آن منافع و تاثیرات شگرفی در جامعه پدیدار شده و عدم رعایت آن، زیان ها و آثار مخربی در فرهنگ عمومی اجتماع و حتی اقتصاد و سیاست بر جای گذاشته است.

وی تصریح کرد: زن درپرتو حفظ این ارزش می تواند عامل نیرومندی درجهت حفظ سنت ها و روابط اجتماعی سالم و ارزش های انسانی و معنوی باشد. به همین دلیل حجاب به عنوان بارزترین نشانه هویت زن مسلمان به شمار می رود و ما به وضوح در کشورهای اسلامی، آثار وجودی آن را می بینیم و در کشورهایی که با تجاوز استعمارگران، حجاب ازمیان رفته و یا کمرنگ شده،

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس در خاتمه تأکید کرد: استکبار جهانی با استفاده از این ابزار به جنگ با کشورها برخاسته و تهاجم فرهنگی امروز علیه ایران و مسلمانان، نمونه‏ای از این روش استکبار است که باید مراقب بود و جامعه را برابر این تهاجم خاموش آگاه کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32