کد خبر: 2749
15/07/13 - 6:55 ق.ظ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حجاب سبب می‌شود ‌جامعه از نظر اخلاقی به رشد و شکوفایی برسد، گفت: باید عفاف و حجاب را در جامعه رواج دهیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب آیت‌‌الله علی‌اکبر مسعودی‌خمینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به فرارسیدن سال روز عفاف و حجاب اظهار داشت: یکی از اقدامات مناسب جهت توجه به موضوعی نامگذاری آن است اما در کنار این نامگذاری باید به اصل آن مسئله توجه ‌و تلاش شود تا نشر فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: ما باید عفاف و حجاب را در جامعه رواج دهیم و با اخلاق و فهم و درک به زنان، اهمیت حجاب را نشان دهیم؛ عفاف و حجاب زوری نیست، باید به زنان جامعه خویش بگوییم که حجاب برای شخصیت بخشی به آن‌ها است و خود آن‌ها از آن سود می‌برند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به فضائل و کرامات حضرت زهرا (س) اظهار داشت: هنگامی که انسان کوری در منزل حضرت زهرا (س) آمد ایشان از وی چادر پوشید و هنگامی که به حضرت فاطمه (س) گفته شد آن شخص کور است و شما را نمی‌بیند که ایشان در پاسخ فرمود من وی را می‌بینیم.

آیت الله مسعوی خمینی بیان کرد: باید با الگوگیری از عفاف وحجاب حضرت زهرا (س) و نشر آن در جامعه برای دختران و زنان فرهنگ سازی داشته باشیم و به این صورت به جامعه‌ای با فرهنگ فاطمی برسیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32