کد خبر: 2703
15/07/11 - 6:29 ق.ظ

جلسه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب شهرستان بندرعباس به ریاست احمد پویافر فرماندار بندرعباس برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان، فرماندار بندرعباس در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسب شهادت امیر المومنین حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار داشت: فرهنگ عفاف و حجاب تضمین کننده سلامت جامعه و ثبات خانواده بوده و یکی از موضوعات ارزشی انقلاب اسلامی است .

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : صیانت از حقوق شهروندان هدفی عالی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است زیرا یکی از برکات انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است و حفظ و احترام به حقوق این مردم که ولی عمت هستند در راس امور است .

احمد پویافر اذعان داشت : عفاف و حجاب از مولفه های مهم در سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید است و پرداختن به مقوله حجاب و عفاف را در دستگاههای دولتی در دستور کار دارد و این توجه زمانی مطلوب ترخواهد شد که آثار آن را در جامعه ببینیم .

این مقام مسئول در ادامه یاد آور شد : برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود استفاده کرده و از طرح‌های مروج این فرهنگ حمایت ‌شود.

پویافر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بهترین و مؤثرترین ابزار برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست و گفت : جلب توجه عمومی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و احساس وظیفه همگان نسبت به این سنت حسنه، کمک شایانی به نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب خواهد داشت.

وی تصریح کرد : توجه به بنیان مقدس خانواده می‌تواند جامعه را از ناهنجاری‌های اخلاقی و فسادهای اجتماعی رهایی بخشیده و اطمینان و آرامش را بر اجتماع حاکم کند .

رئیس ترویج و فرهنگ و عفاف شهرستان بندرعباس بیان داشت : برای دستیابی به سطح مطلوب هنجارهای اجتماعی و اخلاقی ابتدا باید فرهنگ مناسب بر اساس آموزه‌های دینی در جامعه نهادینه شده و در کنار آن باید نسبت به حفظ ظواهر توجه و دقت نظر داشته باشیم.

فرماندار بندرعباس در پایان تأکید کرد و گفت : برای تأثیرگذاری اقدامات فرهنگی در جامعه باید همه دستگاههای اجرایی با برنامه‌ریزی و ایجاد تعامل گام بردارند و همه اقدامات فرهنگی با جهت‌دهی واحد سازگار و همسو باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32