کد خبر: 2703
15/07/11 - 6:29 ق.ظ

جلسه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب شهرستان بندرعباس به ریاست احمد پویافر فرماندار بندرعباس برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری برنا در هرمزگان، فرماندار بندرعباس در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسب شهادت امیر المومنین حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار داشت: فرهنگ عفاف و حجاب تضمین کننده سلامت جامعه و ثبات خانواده بوده و یکی از موضوعات ارزشی انقلاب اسلامی است .

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : صیانت از حقوق شهروندان هدفی عالی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است زیرا یکی از برکات انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است و حفظ و احترام به حقوق این مردم که ولی عمت هستند در راس امور است .

احمد پویافر اذعان داشت : عفاف و حجاب از مولفه های مهم در سیاستهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید است و پرداختن به مقوله حجاب و عفاف را در دستگاههای دولتی در دستور کار دارد و این توجه زمانی مطلوب ترخواهد شد که آثار آن را در جامعه ببینیم .

این مقام مسئول در ادامه یاد آور شد : برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود استفاده کرده و از طرح‌های مروج این فرهنگ حمایت ‌شود.

پویافر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بهترین و مؤثرترین ابزار برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست و گفت : جلب توجه عمومی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و احساس وظیفه همگان نسبت به این سنت حسنه، کمک شایانی به نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب خواهد داشت.

وی تصریح کرد : توجه به بنیان مقدس خانواده می‌تواند جامعه را از ناهنجاری‌های اخلاقی و فسادهای اجتماعی رهایی بخشیده و اطمینان و آرامش را بر اجتماع حاکم کند .

رئیس ترویج و فرهنگ و عفاف شهرستان بندرعباس بیان داشت : برای دستیابی به سطح مطلوب هنجارهای اجتماعی و اخلاقی ابتدا باید فرهنگ مناسب بر اساس آموزه‌های دینی در جامعه نهادینه شده و در کنار آن باید نسبت به حفظ ظواهر توجه و دقت نظر داشته باشیم.

فرماندار بندرعباس در پایان تأکید کرد و گفت : برای تأثیرگذاری اقدامات فرهنگی در جامعه باید همه دستگاههای اجرایی با برنامه‌ریزی و ایجاد تعامل گام بردارند و همه اقدامات فرهنگی با جهت‌دهی واحد سازگار و همسو باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32