کد خبر: 2687
15/07/10 - 3:46 ب.ظ

امام جمعه شهر آبیک بی‌حجابی برخی از بانوان جامعه را لبیک‌گویی به رضاخان عنوان کرد و گفت: مسلمانان از مسئله فلسطین غافل نیستند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، حجت‌الاسلام سیدابوتراب موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر آبیک در مسجد ولی‌عصر (عج) این شهر اظهار کرد: رضاخان پهلوی با حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم و کشف حجاب درصدد بود که اسلام را از بین ببرد، ولی با شکست مواجه شد.

وی افزود: بانوان و دخترانی که حجاب را رعایت نمی‌کنند، در واقع به رضاخان لبیک می‌گویند که این حرکت، عار و ننگ  محسوب می‌شود.

خطیب جمعه شهر آبیک ادامه داد: زنان و دختران جامعه نباید اسیر هواهای نفس خود شوند و در زیر شعارهای آزادی، بی‌حجاب باشند، بنابراین بانوان و دختران جامعه باید بدانند عفت و عصمت مایه تعالی و تکریم زن بوده و از عزت و عفت زند محافظت‌ می‌کند.

موسوی بیان کرد: بی‌حجابی مایه اسارت زن و مقدمه بی‌عفتی است که سبب می‌شود این بی‌عفتی، بی‌بند و باری در جامعه ایجاد کند.

وی اضافه کرد: بی‌حجابی فاضلابی است که از اروپا به کشور ما راه یافته است، بنابراین بانوان بی‌حجاب باید بدانند که در دست هواهای نفسانی خود، چنگال شیطان و وسوسه‌های شیاطینی همچون آمریکا اسیر و گرفتار شده‌اند.

امام جمعه شهر آبیک خاطرنشان کرد: بانوانی که حجاب خود را رعایت نمی‌کنند به نادانی گرفتار شده‌اند، یعنی نه تنها مورد تکریم نیستند بلکه خود را کوچک و حقیر کرده‌اند.

موسوی تصریح کرد: بر آحاد جامعه لازم است امر به حجاب اسلامی کرده و با احیای این واجب الهی از فساد جلوگیری کنند.

وی با اشاره به سه‌شنبه ۲۳ تیر سالروز حماسه همبستگی ملی در دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری و پایان دادن به آشوب اخلال‌گردان سال ۷۸ افزود: ۲۸ نفر از این آشوبگران که با مدعیان دروغین اصلاحات هم صدا و هم پیمان بودند، پس از آشوب سال ۸۷ به خارج از کشور رفتند که مردم در ۲۳ تیرماه همان سال این فتنه و آشوب را دفن کرده‌اند.

خطیب جمعه شهر آبیک ادامه داد: در سال ۸۸ نیز سردمداران فتنه و برخی از مدعیان افراطی اصلاح‌طلب هشت ماه نظام را دچار تزلزل کردند و با جسارت به عزاداران امام حسین (ع) و شعار دادن علیه اصل ولایت فقیه خواستند که توطئه خود را پیاده کنند، ولی مردم در حماسه ۹ دی نیز این فتنه را دفن کردند.

موسوی گفت: فرزندان معنوی کوثر و پیروان حضرت امام خمینی (ره) و ملت ایران امروز باید مراقب توطئه دشمنان باشند و از اسلام و نظام حراست و پاسداری کنند.

وی افزود: حدود دوسال است که تیم مذاکره‌کننده کشورمان پنجه در پنجه دشمن انداخته و صادقانه و خالصانه مذاکرات را به پیش می‌برد که امید است در این راه موفق و موید باشند.

امام جمعه شهر آبیک اظهار کرد: دولت باید با اتکای به مردم و تکیه بر داشته‌های داخلی و ثروت‌های خدادادی موجود در کشور در برابر دشمنان ایستادگی کرده تا در دست آنها گرفتار نشوند.

موسوی افزود: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس امروز بیانگر خروش علیه دشمنان، ستمگران و ظالمان و نیز نشانه دفاع و حمایت از مظلومان است.

وی اضافه کرد: مردم با حضور در راهپیمایی روز قدس به این فرمایش امام علی (ع) که «همیشه تاریخ و همه لحظه‌های عمرتان با ظالم دشمن باشید» جامه عمل پوشاندند.

خطیب جمعه شهر آبیک بیان کرد: امروز مردم در راهپیمایی روز قدس نفرت خود را با زبان روزه علیه اسرائیل غاصب ابراز کرده و دفاع خود را از مظلومان و بلاد اسلامی اعلام کردند.

موسوی افزود: عالی‌ترین تعریف از خبیث و پست و رذل بودن اسرائیل جمله امام خمینی (ره) است که فرمود «اگر اسرائیل انگشت به دریا بزند‌، دریا نجس می‌شود».

امام جمعه شهر آبیک خاطرنشان کرد: امروز گروه‌های تکفیری به میدان آمدند تا امنیت اسرائیل حفظ شده و مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود، ولی باید بدانند که مسلمانان از مسئله فلسطین غفلت نکرده‌اند.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32