کد خبر: 2680
15/07/10 - 3:30 ب.ظ

استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهیدی به مادر خود در وصیت‌نامه اش میگوید؛ حق نداری برای من گریه کنی، اما وقتی می توانی گریه کنی که چادر از سر دختران ما برود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام علی باغستانی، استاد حوزه و دانشگاه در مراسم احیاء شب بیست سوم در سالن شهدای بسیج ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان گفت: خدا در جایگاه والا و بالاترین نقطه معرفتی است، از این رو تمام صفات عالیه خدا باید در ما جاری باشد.

وی با اشاره به این که تمام انسان ها این قابلیت را دارند که مقام خلیفه الله را داشته باشند گفت: خدا رحمان و رحیم است اما  این ما هستیم که سرنوشت بد را برای خود رقم می زنیم و از مقام خلیفه الله دور می شویم.

حجت الاسلام باغستانی گفت: ما برای این که بتوانیم سرنوشت خوبی را برای خود رقم بزنیم باید دلهای خود را صاف کرده و کینه ها را دور ریخته و چنانچه حقی به گردن داریم آن را صاف کنیم و از گناه دیگران گذشت کنیم تا خدا نیز از گناهان ما گذشت کند.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: شب قدر شبی است که خود را در این شب محک می زنیم و لذا این که می گوییم در شب قدر با خدای خود خلوت می کنیم برای این است خود را محک بزنیم.

به گفته وی، آنچه که از ناحیه خداوند برای بندگانش صادر می شود همه خوبی و نیکی است اما دل ما بندگان چرکین است و نمی توانیم آنچه از جانب خدا برای ما صادر می شود را دریافت کنیم.

حجت الاسلام باغستانی گفت: ما یک امام حسین(ع) و یک امیر مومنان(ع) داریم که خیلی ها درب خانه این دو بزرگوار آبرو دارند، از این رو برای ما شیعیان خوب نیست یک چنین امام حسین و امیرمؤمنانی داشته باشیم اما از آنها بهره مند نباشیم.

این استاد حوزه دانشگاه با اشاره به این که امیرمؤمنان باید در زندگی ما وجود داشته باشد، گفت: ما یک عمر یا علی می گوییم اما وضعیت حجاب خانواده و تجارت و زندگی به گونه ای است که امیرمؤمنان در آن حضور ندارد.

حجت الاسلام باغستانی با اشاره به این که ما با زبان امیرمؤمنان را دوست داریم افزود: ما عاشقانه امیرمومنان را دوست داریم؛ اما علی(ع) نه در  رفتار و گفتار و نه در زندگی و کسب و کار ما جایی ندارد.

شهید ابهری به مادرش وصیت کرد زمانی می توانی گریه کنی که چادر از سر دختران برود

حجت الاسلام باغستانی در ادامه با اشاره به مصادف شدن این ایام با عملیات رمضان یادآور شد: عملیات رمضان یکی از عملیات هایی است که خیلی از رزمندگان اسلام در  این عملیات به شهادت رسیدند، اما این شهدا چه کسانی بودند که عاشقانه امام حسین و ائمه اطهار و خدا را می پرستیدند و در این راه نیز به شهادت رسیدند.

وی افزود: یکی از این شهدا، شهید ابهری بود که در وصیت نامه اش به مادرش می گوید، حق نداری برای من گریه کنی، اما وقتی می توانی گریه کنی که چادر از سر دختران ما برود.

این استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر این که ارزش ها را باید پاس بداریم یادآور شد: فاطمه زهرا(س) برای رحلت پدرش پیامبراکرم گریه نمی کند، بلکه گریه او به دلیل بی تفاوتی مردم است، لذا بی تفاوتی مردم به جایی رسید که امیرمؤمنان را در محراب عبادت به شهادت رسانیدند و بدن امام حسین(ع) را در صحرای کربلا قطعه قطعه کردند.

حجت الاسلام باغستانی در ادامه با بیان این که اگر حجاب در جامعه اسلامی کامل نمی شود برای این است که نام ائمه اطهار(ع) را می‌بریم اما آنها در خانه های ما حضور ندارند، گفت: اگر در دعاهای خود همه چیز را از خدا می خواهیم باید توجه ما به خدا نیز بیشتر شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32