کد خبر: 2629
15/07/08 - 10:07 ق.ظ

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی حجاب مصوبه است و ۲۶ دستگاه مسئولیت این بخش را به عهده دارند.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری آریا از ری، کبری خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره ارزیابی نمایشگاه قرآن و به خصوص بخش حجاب و عفاف این نمایشگاه و نزدیکی کلیت جامعه به موضوع سبک زندگی ایرانی- اسلامی که مدنظر مقام معظم رهبری نیز هست، بیان کرد: این نمایشگاه ها برای آشنایی و نزدیکی به الگو های اسلامی برای زندگی ما است و ما بینش و نگرشی را انتخاب کرده و به دنبال آن برای اینکه بتوانیم با تغییر رفتار، منش و شخصیت خود را شکل دهیم و برای خود، خانواده و جامعه بتوانیم آینده بهتری را رقم بزنیم.
وی افزود: یکی از مواردی که در نمایشگاه قرآن تا به حال به صورت ابتدایی به آن پرداخته شده ولی بازخورد خوبی داشته است و احساس نیاز جامعه را نمایشگاه عفاف و حجاب است که در حاشیه نمایشگاه قرآن و فعالیت در این بخش به نحوی است که بیش از دیگر مجموعه های این نمایشگاه مورد استقبال قرار می گیرد و این نشان دهنده این است که مردم نیاز به تبیین و عرضه کالای حجاب و عفاف دارند تا بتوانند تغییر رفتار را از طریق قرآن و این برنامه های قرآنی به وجود اورند.
خزعلی ادامه داد: با اشاره به آیات قران وقتی انسان را دعوت به حجاب و عفاف می شود اول به مردان امت میگوید که از نگاه و خود محافظت کنند و بعد زنان را به حجاب دعوت می نماید و وقتی زنان این آموزش ها و تغییر رفتار ها را در خود ایجاد می‌کنند و علت فلسفه حجاب را درک می کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: زنان با رعایت حجاب احساس آرامشی که قرآن به آنان وعده داده را در میابند و جدا از بحث جنسیتی و نگاه هوس آلود به فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود می پردازند و روابط اجتماعی بر پایه حجاب و عفاف تنظیم می شود.
وی گفت: نه تنها جامعه مسلمین بلکه جوامعی که میخواهند به سوی ارزش ها حرکت کنند مانند فرانسه،تونس و ترکیه که زنان با مجاهدات و مقاومت شدید و با حضور در دادگاه ها از این حق خود دفاع می کنند و در بعضی کشور ها از حق استفاده از پوشش اسلامی خود دفاع کرده و موفق هم شده اند و در بعضی مواقع نیز مانند مروشروینی شهادت را پذیرا شدند.
خزعلی مطرح کرد: ما در هفته آینده به هفته حجاب و عفاف نزدیک می شویم که در آن روز مردم مسلمان ما در مسجد گوهرشاد استقامت کردند و شهادت را پذیرا شدند تا بتوانند این گوهر حجاب و عفاف را نگهداری کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به هجمه فرهنگی جوامع و چگونگی الگو سازی فرهنگی برای جوانان عنوان کرد: ما در عرصه تبیین کار زیادی پیش رو داریم از درون خانواده تا مراکز های آموزشی باید اغنای ذهنی شود و بعد در عرصه حمایت های اجتماعی آن فضایی که تهاجم فرهنگی را به وجود آورده است و به دلیل همین تهاجم فرهنگی زمینه فعالیت های اجتماعی با حجاب برتر برای جوانان محدود شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر اغنای ذهنی و تبیین، نیازمند حمایت اجتماعی از طرف دستگاه ها، مسئولین و عرضه کیفی محصولات فرهنگی به ویژه حجاب و عفاف است و باید به این چند مورد توجه شود که  از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی حجاب مصوبه است و ۲۶ دستگاه مسئولیت این بخش را به عهده دارند اما عزمی از مسئولین نمیبینیم و توجهی ندارند که تمام این ۲۳۶ بند مصوبات را اجرا کنند که به عقیده بنده حتی ۶ بند هم اگر اجرا شود عالی است.
خزعلی در پایان افزود: در این شب های گرانقدر همراه با سوگواری امیرالمومنین و سید مظلومان راهبردهایی که در همه ی عرصه ها به ویژه آموزش قرآن، آشنایی با مفاهیم قرآن، آشنایی با ارزش هایی که سبک زندگی ایرانی- اسلامی ایجاد می کند از زندگی ایشان بهره مند شویم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32