عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

بی احترامی به حجاب برتر بانوان محکوم است

کد خبر: 2621
15/07/07 - 9:50 ق.ظ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: فضای دانشگاه فضای علم و فرهنگ است و اکثر ایران نیز دانشگاه ها مختلط است اینکه ما از کسی بخواهیم حجاب خود را بردارد و…

به گزارش پایگاه خبری حجاب آیت الله محمود رجبی در گفتگو با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، با اشاره به حادثه اخیر در دانشگاه زنجان گفت: چادر حجاب برتر است و این بدان معناست که این حجاب برتر برای صیانت جامعه اسلامی از انحرافات اخلاقی ثمر بخش تر است.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: چادر به عنوان حجاب برتر همچنین برای حفظ حرمت، جایگاه، مقام و منزلت زن در جامعه ما حجاب نقش آفرین است و برای تحقق اهداف و آرمان های اسلام این موضوع موثر است اگر یک چنین نگاهی به حجاب باشد همانگونه که در برخی کشورها با اصلا حجاب مقابله می کنند و ما آن رفتارها را محکوم می کنیم این چنین رفتارهایی نیز محکوم است و پذیرفتنی نیست به ویژه در نظام جمهوری اسلامی که هدف آن تحقق کامل تراسلام در همه عرصه ها است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: فضای دانشگاه فضای علم و فرهنگ است و اکثر ایران نیز دانشگاه ها مختلط است اینکه ما از کسی بخواهیم حجاب خود را بردارد و این حق را از او بگیریم برخلاف آداب، فرهنگ و ارزش های اسلامی و انسانی است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه، فرهنگ انقلاب و اسلام نیز اقتضائاتی دارد که باید مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: به جهت الگو بودن برای دیگر جوامع ضرورت دارد این حرکت که تحت هر عنوان و بهانه ای پذیرفتنی نیست پیگیری شود تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

رجبی با بیان اینکه اگر مشکلاتی وجود دارد و برخی مدعی هستند که ممکن است از حجاب سواستفاده می کنند باید راهکارهای دیگری پیموده شود اظهارداشت: در این شرایط نیز باید راهکارهای معقول و پسندیده ای پیش گرفته شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: اگر بنا باشد عده ای به مرور به ارزش ها متعرض شوند این تعرض به اصل ارزش های انسانی هم خواهد رسید و کسانی به خودشان حق می دهند که چنین تصمیماتی هم بگیرند در روایات ما آمده رعایت مرزها را داشته باشید اگر آن هارا رعایت نکنید دچار حرام هم خواهید شد.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) تاکید کرد: چنین رفتاری از هرکسی و هر مرجعی صادر شده باشد اشتباه بزرگی است و نقطه حساسی است که باید دستگاه های مربوطه درباره آن موضع بگیرند تا شاهد بدتر از آن نباشیم.

به گفته وی دشمنان برای آزمودن حساسیت مردم چنین طرح هایی را دارند در همین راستا قدم به قدم و گام به گام پیش می روند و مسیری را انتخاب می کنند که مردم خیلی به آن حساس نباشند و پس از ان به سراغ مسائل مهمتر و حساس می روند.

رجبی در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که مرتکب این رفتار شده اند از سر بی توجهی بوده باید بدانند یکی از توطئه های دشمن می تواند همین اقدام آن ها باشد و رفتار ان ها بازی کردن در میدان و پازل دشمن است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32