کد خبر: 2615
15/07/07 - 9:38 ق.ظ

طرح عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳۰۰ مصوبه دارد که مربوط به ۲۶ دستگاه است اما از میان این نهادها تنها پلیس به ماموریت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری آریا،سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین صدیقی ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت علی (ع)، گزارشی از فعالیت های نیروی انتظامی در زمان تصدی گری فرماندهی ناجا ارائه داد و گفت: از پس از انتصاب بنده سه محور را که مقام معظم رهبری در حکم اینجانب بر آن تأکید داشتند را در اولویت برنامه های خود قرار دادیم؛ رسیدگی به فضای داخلی ناجا و بحث معیشت و صیانت از کارکنان، ایجاد فضای دینی، اسلامی و انقلابی در داخل نیرو و همکاری و کمک سران سه قوه و سایر دستگاه ها با ناجا در راستای اجرای ماموریت های این نیرو سه محور مهم و مورد تأکید ما است.
فرمانده ناجا ادامه داد: فرمانده معظم کل قوا بر موضوعاتی چون امنیت روانی، اجتماعی، آرامش مردم، توجه به مرزها و تلفات جاده ای تأکید کردند، در نظر ایشان برخی از شاخص ها و فعالیت های انجام شده مطلوب بود و ادامه یافتن آنها را مورد تأکید قرار دادند و در برخی از کارها نیز ابتکار عمل را مهم دانستند.
به گفته اشتری، مقام معظم رهبری برای اولین بار بر همکاری و کمک مادی و معنوی سران سه قوه، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه و سازمان صدا و سیما و سایر دستگاها تأکید کردند و ما نیز به دنبال برنامه ریزی هستیم که چه دستگاهی، چه کمکی را می تواند به ناجا ارائه دهد.
رئیس پلیس کشور به تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان داخلی و خارجی برای تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره کرد و گفت: منویات مقام معظم رهبری هم در حکم انتصاب فرمانده جدید، سخنان ایشان در شرفیابی فرماندهان ناجا در ششم اردیبشهت ماه امسال و سایر فرمایشات ایشان در سال های گذشته در دستور کار این کارگروه است تا بدانیم ایشان بر چه اموری تمرکز دارند ه در نهایت برنامه سالیانه و برنامه پنج ساله ششم را بر اساس فرمایشات ایشان طرح ریزی کنیم.
این مقام ارشد انتظامی به منویات مقام معظم رهبری در خصوص موضوعات فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: برخورد با ناهنجاری ها در حوزه های مختلف عفاف و حجاب و حرمت شکنی در جامعه جز اولویت های پلیس است؛ از جمله فعالیت های ناجا در برخورد با ناهنجاری ها می توان به ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه ها و یا برگزاری برخی از کنسرت ها اشاره کرد.
به گفته اشتری، پلیس دارای وظایف قانونی و شرعی است و در مقابل مکلف به حفظ و پاسداری از دستاوردهای انقلاب است، این مهم جز اولویت های کاری پلیس است و ما سازمانی هستیم که بر این مسائل حساس بوده و در این مسیر اعتقادی عمل می کنیم اما اگر سایر سازمان ها نیز در این مسیر به ما کمک نکنند، کارها سخت تر پیش رفته و در نهایت تأثیرش کم می شود.
وی ادامه داد: اگر در برابر هجمه فرهنگی موجود که مظاهر آن را در کوچه و خیابان های شهر در قالب بد پوششی و بی پوششی و برخی رفتارهای ناهنجار، می بینیم همه دستگاه ها پای کار نیایند و تنها ناجا عمل کننده باشد، تأثیر فعالیت ها کم است؛ در طرح عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳۰۰ مصوبه دارد که مربوط به ۲۶ دستگاه است اما از میان این نهادها، تنها پلیس به ماموریت خود ادامه می دهد.
وی با اشاره به اینکه بحمدالله کشور ایران و مردم غرق در نعمت هستند، گفت: کسانی که فکر می کنند اگر خللی به اقتدار حاکمیت و نظام وارد شود، افراد دیگری می آیند و آنان را نجات داده و به آزادی می رسانند، نمی دانند که آرامش و امنیت امروز ایران به برکت خون شهدا، ارزش های امام راحل (ره) و رهبری های مقام معظم رهبری است.
رئیس پلیس کشور با اشاره به فعالیت های ناجا برای ماه مبارک رمضان نیز گفت: نیروی انتظامی اطلاعیه محکمی در این خصوص صادر کرد و بنده نیز طی مصاحبه ای اعلام کردم که با صنوف متخلف و افرادی که تظاهر به روزه خواری میی کنند، برخورد می شود.
اشتری در پایان به فعالیت پلیس در شب های قدر نیز اشاره کرد و گفت: پلیس برای این شب های عزیز در آماده باش است تا مردم به راحتی بتوانند از برکات این شب ها استفاده کنند، طی تماسی که شب گذشته و همزمان با اولین شب قدر با چند استان بزرگ کشور داشتم، مطلع شدم که اقدامات خوبی در راستای امنیت و آرامش شهروندان در این شب ها برگزار شده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32