کد خبر: 2587
15/07/06 - 5:02 ب.ظ

استاد حوزه علمیه قم با انتقاد از اینکه نسبت به برگزاری برخی از جشن‌ها و برنامه‌های شاد نظارت نمی‌شود، گفت: چرا در جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه‌ها شرایط…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی ظهر امروز در جمع زائران و نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه (س)‌ در ادامه تفسیر آیات سوره نور بیان کرد: باید در جامعه اسلامی نسبت به مسائل دینی از جمله حجاب توجه شود.

وی با بیان اینکه پهلوی به دنبال این بود که ایران را به ترکیه تبدیل کند و نظام بی‌مذهبی را سر کار آورد و برای این کار سال‌ها تلاش کرد، اظهار داشت: همسر و خواهر شاه بی‌حجاب وارد حرم حضرت معصومه (س) شدند وقتی خبر به شیخ عبدالکریم حائری رسید ایشان بسیار ناراحت شد و یکی از علمای دیگر حوزه پیام داد و وقتی گوش ندادند خودش به حرم آمد که جلوی ورود اینها را بگیرد که او را دستگیر کردند.

عضو هیئت علمی جامعهالمصطفی العالمیه گفت: ما نباید ۳۵ سال بعد از انقلابی که برای اقامه دین، نماز و حجاب کردیم و ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند شاهد بی‌حجابی و بدحجابی باشیم.

وی با بیان اینکه در برخی از مراکز پوشش را برداشته و هنجارشکنی کرده‌اند، گفت: مسئولان باید بخشی از سخنرانی‌ها و برنامه‌های خود را به مسئله حجاب اختصاص دهند. اگر قرار است به قیمت ترویج بی‌حجابی رای بدهند آن رای ارزشی ندارد.

رفیعی گفت: دولت‌ها در طول دوران پس از انقلاب آنگونه که باید و شاید نسبت به مسئله حجاب توجه نداشته‌اند و مسئله دیگر از علل تشدید بدحجابی، بی‌تفاوتی خودمان بوده است.

وی با انتقاد از اینکه نسبت به برگزاری برخی از جشن‌ها و برنامه‌های شاد نظارت نمی‌شود، گفت: چرا در جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه‌ها شرایط نامطلوبی شاهد هستیم و چه کسی مسئول فرهنگی این دانشگاه‌ها است؟ چرا اجازه می‌دهید در برنامه‌ها و مراسم‌های فارغ‌التحصیلی بدحجابی و اختلاط باشد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه باید مسئله ترویج حجاب با حفظ کرامت و حساب شده دنبال شود تصریح کرد: باید آثار حجاب گفته شده و افراد متخصص باید حجاب را در جامعه ترویج کنند.

وی ادامه داد: باید گروه‌های تخصصی مذهبی از حوزه و دانشگاه تربیت شوند و مسئولیت آنها گسترش امر به معروف باشد و به ترویج حجاب بپردازند.

رفیعی ادامه داد: کتاب‌های خوبی در ارتباط با حجاب در جامعه ارائه شده است و باید این کتاب‌ها در اختیار جوانان و نوجوانان قرار گیرد.

وی یادآور شد: بسیاری از کسانی که حجاب بدی دارند فطرت پاکی دارند و اهل نماز و روزه هستند و بی‌حجابی و بدحجابی مساوی با فساد نیست و بسیاری از آنها افراد متدینی هستند و منتها در ساختار خانوادگی، اینگونه تربیت شده‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32