کد خبر: 2584
15/07/06 - 10:45 ق.ظ

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: احیای دو واجب فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر و اجرای قانون عفاف و حجاب باید از مساجد استان آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی ظهر امروز در هشتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با بیان اینکه بحث زیاد در مورد عفاف و حجاب از اعتبار و اهمیت آن کاسته است اظهار داشت: بخش‌نامه مربوط به قانون عفاف و حجاب و اجرای آن در دستگاه‌ها و ادارات استان فارس مردادماه سال گذشته به مدیران ابلاغ شد که بخشی از مخاطبان آن اعضای شورای فرهنگ عمومی استان هستند.

وی با اشاره به اینکه باید مصوبات مربوط به قانون عفاف و حجاب تفکیک و از طریق استانداری فارس به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شود افزود: در این زمینه مصوبات به تعداد کافی وجود دارد اما باید بر اجرای صحیح آنها نظارت شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با انتقاد از اینکه در زمان برگزاری برخی از مراسم در مساجد حجاب اسلامی رعایت نمی‌شود خاطرنشان کرد: باید احیای دو واجب فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر از مساجد آغاز شود و هیئت امنا و پایگاه‌های مقاومت مساجد از ورود افراد بدحجاب و بی‌حجاب به مسجد جلوگیری کنند.

آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه ورود افراد بی‌حجاب، معتاد و غیره به مساجد جایگاه سنگرهای انقلاب را به خطر می‌اندازد تصریح کرد: دستگاه‌های مختلف از جمله اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی استان باید نسبت به اجرای قانون عفاف و حجاب در اماکن مذهبی، بقاع متبرکه، حرم‌های مطهر امام‌زادگان واجب‌التعظیم در سطح استان به ویژه حرم حضرت شاهچراغ(ع) و حضرت سیّد علاءالدین حسین(ع)، مساجد تاریخی و ابنیه مذهبی نظارت دقیق و جدی داشته باشند.

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه در گذشته برخی ادارات و دستگاه‌های استان به منظور نظارت بر اجرای قانون عفاف و حجاب بازرسی شده و این ادارات دسته‌بندی شده است بیان کرد: نباید کارهای انجام شده پیشین رها شود بلکه باید همان موارد دنبال شود و سوابق کارهای انجام شده در استانداری فارس موجود است.

وی تأکید کرد: ارزیابی‌های انجام شده که با فاصله شش ماهه انجام شده بود باید بررسی شود و نقاط قوت آنها تقویت و نقاط ضعفشان برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه در ادارات و دستگاه‌های مختلف استان فارس نه‌تنها بدحجابی و بی‌حجابی بلکه دیگر منکرات مانند گرفتن رشوه، کم‌کاری و یا بی‌تفاوتی نسبت به کار وجود دارد اظهار داشت: باید برای ریشه‌کن کردن این منکرات نیز برنامه‌ریزی شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32