کد خبر: 2577
15/07/06 - 9:30 ق.ظ

مدیر کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه غرفه عفاف و حجاب یک غرفه حساس است لذا باید در انعکاس اخبار آن بیشتر توجه شود، گفت: ممکن است..

به گزارش پایگاه خبری حجاب سیدسعید سرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، با بیان اینکه همیشه در نمایشگاه مباحثی پیش می‌آید که ممکن است اشتباه رخ داده باشد ولی این اشتباه‌ها برخورد می‌شود، اظهار کرد: آنچه در مورد چادر بخت‌گشا در دهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد اعلام شده است، فقط مربوط به چند ساعت بوده که سریعاً با آن برخورد شد.

وی با اشاره به اینکه چادر بخت‌گشا در بازدید اول گروه ارزیابی‌کننده نمایشگاه قرآن مشهد جمع‌آوری شد، گفت: مطلوب نبود که این چادر از طریق رسانه‌ها این‌گونه خبری شود زیرا غرفه‌دار این مسئولیت را پذیرفته و آن را حذف کرد، ضمن اینکه این اتفاق در بخش نشر کتاب و نشر دیجیتال و … نیز رخ داده است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه گاهی در نمایشگاه محصولاتی ارائه می‌شود که سنخیت با نمایشگاه قرآن ندارند، گفت: کمیته ارزیابی مسئول است که با ناشر ارتباط برقرار کرده و اگر این مسئله چند بار تکرار شود، حتما ناشر حذف خواهد شدکه این کار را انجام داده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه غرفه عفاف و حجاب یک غرفه حساس است لذا باید در انعکاس اخبار آن بیشتر توجه شود، ابراز کرد: ممکن است، انتقاد و چندصدایی مانع هم‌افزایی شود که این امر می‌تواند به این عرصه خسارت وارد کند، در حالی که من غرفه عفاف و حجاب را خالی از اشکال نمی‌بینم.

سرابی با بیان اینکه رئیس بنیاد ملی مد و لباس در بازدید از دهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد، غرفه عفاف و حجاب این نمایشگاه را کامل‌ترین غرفه نسبت به سایر نمایشگاه‌های کشور دانسته است، ادامه داد: تقدیر از طراحان غرفه عفاف و حجاب توسط ایشان، نشان‌گر جایگاه این غرفه و طراحان است از همین رو انتقاد از طریق رسانه‌ها به جایگاه عفاف و حجاب لطمه وارد می‌کند.

وی نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد را بزرگ‌ترین و کامل‌ترین نمایشگاه بعد از نمایشگاه تهران معرفی کرد و گفت: حجت‌الاسلام حشمتی، ناظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سطح و کیفیت نمایشگاه قرآن و عترت مشهد را جالب توجه دانسته و عنوان کرده که برای من قابل باور نبود که در استان‌ها چنین نمایشگاه‌هایی برگزار شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32