کد خبر: 2525
15/07/05 - 6:07 ق.ظ

نشست پرسش و پاسخ طراحان مد و لباس اسلامی ایرانی شرکت‌کننده در دهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد شب گذشته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، نشست پرسش و پاسخ طراحان مد و لباس اسلامی ـ ایرانی شرکت‌کننده در دهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور شب گذشته، ۱۳ تیرماه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

ابتدای این نشست حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ارایه ۳۰ نمونه روپوش و پوشش اسلامی در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد خبر داد و افزود: برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به مدل‌های اسلامی و ایرانی داریم تا بتوانیم فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی مبتنی و برخاسته از فرهنگ ایران را در میان مردم ترویج کنیم.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: یکی از راهکارهای ترویج عفاف و حجاب به وسیله فرهنگ صورت می‌گیرد، از این رو باید مشابه تبلیغات صداوسیما برای تبلیغ کالاهای مصرفی، برای امر حجاب و طراحی مد نیز تبلیغات گسترده‌ای نیز انجام شود.

همچنین در ادامه این نشست حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با بیان اینکه خراسان رضوی جز پیشگامان فعالیت‌های کارگروه مد و لباس در کشور است، بیان کرد: کارگروه مد و لباس با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است که اهداف مهمی از جمله الگوسازی در جامعه در زمینه مد و لباس ایرانی و اسلامی را پیگیری می‌کند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه لباس و پوشش، دومین رویکرد برای شناخت فرهنگ جامعه است، ابراز کرد: پوشش هر فرد سخنگوی باطن اوست از این رو فرهنگ، آداب، رسوم و ساختار فکری و سیاسی آن جامعه از طریق پوشش افراد سطح شهر معرفی و بیان می‌شود.

وی اضافه کرد: کارگروه مد و لباس به عنوان جریانی مولد در کشور سهم بزرگی در الگوسازی پوشش و مد اسلامی و ایرانی دارد، این درحالی است که هویت بخشی به طراحان و دست‌اندرکاران حوزه مد و لباس باید در دستور کار اداره فرهنگ و اسلامی قرار گیرد.

قبادی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین هدف مؤسسات طراحی مد و طراحان لباس، هدایت جریان مدگرایی به سمت پوشش اسلامی ایرانی است، ادامه داد: پوشش‌ها و لباس‌های ایرانی ـ اسلامی باید با توجه به کاربرد و شئونات اسلامی طراحی شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32