کد خبر: 2525
15/07/05 - 6:07 ق.ظ

نشست پرسش و پاسخ طراحان مد و لباس اسلامی ایرانی شرکت‌کننده در دهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد شب گذشته برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، نشست پرسش و پاسخ طراحان مد و لباس اسلامی ـ ایرانی شرکت‌کننده در دهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور شب گذشته، ۱۳ تیرماه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد.

ابتدای این نشست حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ارایه ۳۰ نمونه روپوش و پوشش اسلامی در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد خبر داد و افزود: برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیاز به مدل‌های اسلامی و ایرانی داریم تا بتوانیم فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی مبتنی و برخاسته از فرهنگ ایران را در میان مردم ترویج کنیم.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: یکی از راهکارهای ترویج عفاف و حجاب به وسیله فرهنگ صورت می‌گیرد، از این رو باید مشابه تبلیغات صداوسیما برای تبلیغ کالاهای مصرفی، برای امر حجاب و طراحی مد نیز تبلیغات گسترده‌ای نیز انجام شود.

همچنین در ادامه این نشست حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با بیان اینکه خراسان رضوی جز پیشگامان فعالیت‌های کارگروه مد و لباس در کشور است، بیان کرد: کارگروه مد و لباس با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است که اهداف مهمی از جمله الگوسازی در جامعه در زمینه مد و لباس ایرانی و اسلامی را پیگیری می‌کند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه لباس و پوشش، دومین رویکرد برای شناخت فرهنگ جامعه است، ابراز کرد: پوشش هر فرد سخنگوی باطن اوست از این رو فرهنگ، آداب، رسوم و ساختار فکری و سیاسی آن جامعه از طریق پوشش افراد سطح شهر معرفی و بیان می‌شود.

وی اضافه کرد: کارگروه مد و لباس به عنوان جریانی مولد در کشور سهم بزرگی در الگوسازی پوشش و مد اسلامی و ایرانی دارد، این درحالی است که هویت بخشی به طراحان و دست‌اندرکاران حوزه مد و لباس باید در دستور کار اداره فرهنگ و اسلامی قرار گیرد.

قبادی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین هدف مؤسسات طراحی مد و طراحان لباس، هدایت جریان مدگرایی به سمت پوشش اسلامی ایرانی است، ادامه داد: پوشش‌ها و لباس‌های ایرانی ـ اسلامی باید با توجه به کاربرد و شئونات اسلامی طراحی شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32