کد خبر: 2495
15/07/04 - 8:10 ق.ظ

دین و نظام ما نظام دینیِ رئوفی است؛ اما سخت می‌گیریم به هجمه‌های نرم نرمکی که خدای ناکرده بخواهد بی عفتی را فراگیر کند؛ از ضرب و شتم های خانم های چادری…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری دانشجو، یادداشت دانشجویی*؛ نمی خواهم موضوع را سیاسی آغاز کنم اما بخواهیم و نخواهیم چند صباحی است به واژه «تقلب» حساسیت‌ها زیاد شده است، مسئله بلوای تقلب‌هایی که وقتی کنکاش می‌کنیدش به یک نتیجه ختم می‌شود: «بهانه تقلب»!

بهانه تقلبی که جراحتش گاهی تا عمق یگانگی ملت و حکومتی منسجم فرو می‌رود و یا بهانه تقلبی که حرمت انسانی یک فرد و حرمت شعائر اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی را جریحه دار می‌کند.

کشف حجاب تجاوز به حریم یک آدم است، به همین سبب توهینی نابخشودنی است آن هم به بهانه تقلبی که ثابت نشد و تنها یک احتمال به شمار می‌رفت.

دین ما دین خوبی هاست و کنکاش در حریم خصوصی افراد در آن جایگاهی ندارد، چطور می شود به خود اجازه داد دانشجویی که ارزشی به نام چادر را به سر کرده است بدون هیچ سند و بی هیچ استدلال محکمی محکوم به داشتن تقلب کرده و دلش را در مملکتی که صاحبش فرزند بانوی تمام عیار خوبی‌هاست، بشکنید؟

آیا این حرکت شما پروتکل جدیدی است که به قانون جدید دانشگاه الحاق شده است؟! کشف حجاب در نظام اسلامی بزرگترین تقلب است و این نوعی حاکمیت رضاخانی در دانشگاه صوفی زنجان است!

عزیزی می‌گفت «حالا یک مراقب به شکلی احمقانه تخلفی انجام داده است بی خود شلوغش نکنید»، اما دلواپسی منِ چادری از این است که اگر این اتفاق قطره ای میان دریا بود، نکند روزی بیاید و قطره قطره جمع گردد و…!

از طرفی این هتک حرمت را آن قدر کوچک نمی‌بینم که در هیایوی چادری‌هایی که چادر از سرشان کشیده نشده، نادیده بگیریمش! بلکه اهانت به شخصیت «یک انسان» اهانت به «انسانیت» است و اهانت به «چادر» اهانت به نماد «حجاب برتر و عفت اجتماعی» است.

دین و نظام ما نظام دینیِ رئوفی است اما سخت می‌گیریم به هجمه‌های نرم نرمکی که خدای ناکرده بخواهد بی عفتی را فراگیر کند؛ از ضرب و شتم‌های خانم‌های چادری تا درخواست برداشتن کشکی کشکی چادر به بهانه تقلبی که اثبات نشد!

تخلف این مراقب نیازمند عذرخواهی عمومی است و قول به پایبندی به عفت اجتماعی، نمی‌گویم عزل و نصب می‌گویم تصویب قانونی حجاب در دانشگاه صوفی زنجان تا دشمن شاد نشویم.

والسلام

*نرگس تجری-دانشجوی دانشگاه حکیم جرجانی گرگان و فعال اجتماعی استان گلستان

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32