کد خبر: 2491
15/07/04 - 6:24 ق.ظ

استاد حوزه ودانشگاه در بندرعباس گفت: مسأله عفاف در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، از این رو باید در همه جای کشور به چشم بیاید.

به گزارش پایگاه خبری حجاب سعیده سلمان پور، مدرس حوزه و دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، با اشاره به اهمیت حجاب گفت: حجاب از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی و اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام برمی‌گردد، اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود می‌رسد.

وی حجاب و عفاف را یک پدیده مذهبی ارزشی مهم در تعالیم اسلامی خواند و افزود: توجه به زمینه‌های فرهنگی اجتماعی به عنوان بستر حجاب و عفاف بسیار شایسته و لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: بحث حجاب و عفاف جزو بحث های فرهنگی و مذهبی به شمار می رود که بیش از امور نظامی، سیاسی و اجتماعی به برنامه‌ریزی تدریجی و ریشه ای نیاز دارد.

وی با تأکید بر این که از بین رفتن حجاب در جوامع کنونی نماد رشد و پیشرفت نیست بلکه نماد عقب ماندگی و غربزدگی کشورهای اسلامی است، تصریح کرد: از این رو جمهوری اسلامی باید از نظر حجاب نمونه باشد، حجاب فقط برای زنان نیست و برای مردان نیز ضروری به نظر می رسد.

سلمان پور با بیان این که حجاب برای زن محدودیت ساز نیست، بلکه برای وی ایجاد مصونیت می کند، عفاف را مایه حفظ کرامت و شخصیت زنان خواند و افزود: مسأله عفاف در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، از این رو باید در همه جای کشور به چشم بیاید.

وی با اشاره به فلسفه حجاب زن در اسلام تصریح کرد: اسلام، زن را انسانی کامل و دارای مسؤولیت های بشری می داند که با حفظ و پرورش گوهر وجود خود می تواند به بالاترین موقعیت های معنوی ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: شخصیت والا و عزت نفس زنانه است که نمی گذارد کسی بی پرده با او روبه‌رو شود.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های باور دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است.

وی در پایان با اشاره به پیامدهای تعادل و تنظیم روابط تصریح کرد: تعادل و تنظیم روابط، پیامدهایی چون حضور پرنشاط، سالم، شاداب و تأثیرگذار برای مردان و زنان در عرصه های مختلف خانواده و جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32