کد خبر: 2474
15/07/03 - 10:24 ق.ظ

فرماندار شهرستان تالش در جلسه کارگره حجاب و عفاف گفت : حجاب وسیله تزکیه نفس و تقوا است.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، علی فتح الهی عصر پنجشنبه در این جلسه اظهار کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و عمل به شعائر، احادیث و ابعاد این فرهنگ اسلامی وظیفه همه اقشار مردم به ویژه دستگاه های اجرایی متولی این امر مهم است.

وی گفت: در اوایل انقلاب با تلاش همه مردم و پیروی از معمار کبیر انقلاب، تظاهرات زنان با حجاب همراه برادران پررنگ بوده و این امر را به خوبی بیان می کند که زنان متعهد و انقلابی چگونه در روند پیروزی نظام و حمایت از انقلاب تاثیرگذار بوده اند.

فتح اللهی افزود: همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ حجاب و عفاف را در جامعه نهادینه کنیم، زیرا فرهنگ عفاف و حجاب یکی از موضوعات راهبردی نظام بوده و بی تفاوتی نسبت به این موضوع مهم ممکن است چالش هایی را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه زنان در جامعه پس از انقلاب خاطرنشان کرد: زنان و دختران مومن و متعهد ما باید با حضور در اجتماع الگوی عملی و زندگی سایرین باشند و باید از آنها حمایت شود، تا اصل عفاف و حجاب در مسیر فرهنگ سازی قرار بگیرد.

* جامعه با حجاب و عفیف، جامعه ای بالنده و سالم است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش نیز گفت : جامعه با حجاب و عفیف جامعه ای بالنده و سالم است.

سید جلال سید محمدی افزود: مسئولین و مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی به عنوان متولیان امر باید برای هدایت جامعه در این امور برنامه داشته باشند و اجرای برنامه ها را از خود شروع کنند تا بازخورد رفتار صحیح و یا برنامه خود را در جامعه رصد نمایند.

وی ادامه داد: فرهنگ عفاف و حجاب نقطه قوت و یکی از ظرفیت های بزرگ جامعه اسلامی ایران است که دشمنان سعی دارند آنها را تبدیل به تهدید کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تالش عفاف و حجاب را یک امر فراگیر در جامعه اسلامی دانست که می تواند مانع از بروز بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی باشد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه فرهنگ در کشور گفت : انقلاب اسلامی، یک انقلاب فرهنگی است و لزوم توجه خاص به حوزه های فرهنگی علی الخصوص فرهنگسازی در زمینه حجاب و عفاف در این انقلاب بر کسی پوشیده نیست.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32