کد خبر: 2474
15/07/03 - 10:24 ق.ظ

فرماندار شهرستان تالش در جلسه کارگره حجاب و عفاف گفت : حجاب وسیله تزکیه نفس و تقوا است.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، علی فتح الهی عصر پنجشنبه در این جلسه اظهار کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و عمل به شعائر، احادیث و ابعاد این فرهنگ اسلامی وظیفه همه اقشار مردم به ویژه دستگاه های اجرایی متولی این امر مهم است.

وی گفت: در اوایل انقلاب با تلاش همه مردم و پیروی از معمار کبیر انقلاب، تظاهرات زنان با حجاب همراه برادران پررنگ بوده و این امر را به خوبی بیان می کند که زنان متعهد و انقلابی چگونه در روند پیروزی نظام و حمایت از انقلاب تاثیرگذار بوده اند.

فتح اللهی افزود: همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ حجاب و عفاف را در جامعه نهادینه کنیم، زیرا فرهنگ عفاف و حجاب یکی از موضوعات راهبردی نظام بوده و بی تفاوتی نسبت به این موضوع مهم ممکن است چالش هایی را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه زنان در جامعه پس از انقلاب خاطرنشان کرد: زنان و دختران مومن و متعهد ما باید با حضور در اجتماع الگوی عملی و زندگی سایرین باشند و باید از آنها حمایت شود، تا اصل عفاف و حجاب در مسیر فرهنگ سازی قرار بگیرد.

* جامعه با حجاب و عفیف، جامعه ای بالنده و سالم است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش نیز گفت : جامعه با حجاب و عفیف جامعه ای بالنده و سالم است.

سید جلال سید محمدی افزود: مسئولین و مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی به عنوان متولیان امر باید برای هدایت جامعه در این امور برنامه داشته باشند و اجرای برنامه ها را از خود شروع کنند تا بازخورد رفتار صحیح و یا برنامه خود را در جامعه رصد نمایند.

وی ادامه داد: فرهنگ عفاف و حجاب نقطه قوت و یکی از ظرفیت های بزرگ جامعه اسلامی ایران است که دشمنان سعی دارند آنها را تبدیل به تهدید کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تالش عفاف و حجاب را یک امر فراگیر در جامعه اسلامی دانست که می تواند مانع از بروز بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی باشد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه فرهنگ در کشور گفت : انقلاب اسلامی، یک انقلاب فرهنگی است و لزوم توجه خاص به حوزه های فرهنگی علی الخصوص فرهنگسازی در زمینه حجاب و عفاف در این انقلاب بر کسی پوشیده نیست.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32