کد خبر: 2468
15/07/03 - 10:12 ق.ظ

کتاب «حجاب در آینه قرآن» با موضوع بررسی فقهی احکام مستنبط از آیات حجاب در دهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد رونمایی شد.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، کتاب حجاب در آینه قرآن به نویسندگی فاطمه نخعی شب گذشته، ۱۱ تیرماه همزمان با ششمین شب برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی شب گذشته این کتاب را که به بررسی فقهی احکام مستنبط از آیات حجاب پرداخته و در هزار نسخه منتشر شده است، در نمایشگاه قرآن مشهد پرده‌برداری کرد.

این کتاب در پنج بخش مجزا چاپ شده است که بخش اول آن به کلیاتی از عفاف و حجاب می‌پردازد و در دو فصل نوشته شده است که فصل اول به واژه‌شناسی و فصل دوم تاریخچه پوشش و انواع آن را مورد بحث خود قرار داده است.

در بخش دوم حجاب و پوشش اسلامی در چهار فصل مورد بررسی قرار می‌گیرد که فصل اول به اصل وجوب پوشش و حدود آن، فصل دوم به  مستثنیات پوشش، فصل سوم به زینت و فصل چهارم پوشش اسلامی را می‌پردازد.

بخش سوم کتاب حجاب در آینه قرآن در چهار فصل تدوین شده که فصل اول آن به نگاه به نامحرم، فصل دوم نگاه در مراسم خواستگاری، فصل سوم نگاه به زنان بی‌حجاب و یا بدحجاب و فصل چهارم به آثار نگاه پرداخته شده است.

بخش چهارم این کتاب نیز در دو فصل به حجاب در رفتار و گفتار می‌پردازد و بخش پنجم این کتاب که آخرین بخش است به حجاب از دیدگاه بزرگان، آثار و نتایج ناشی از آن پرداخته که فصل اول آن حجاب از نگاه دیگران را مورد توجه قرار داده است و در فصل دوم این کتاب برخی از آثار مثبت و منفی حجاب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32