کد خبر: 2446
15/07/02 - 11:23 ق.ظ

جامعه اسلامی دانشجویان زنجان در پی اعتراض به اقدام اخیر دانشگاه صوفی رازی زنجان، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از «خبرگزاری دانشجو» از زنجان؛ در ادامه اعتراضات صورت گرفته نسبت به اقدام اخیر دانشگاه صوفی زنجان ،جامعه اسلامی دانشجویان زنجان با انتشار بیانیه ای خواستار پاسخگو شدن مسؤولین این دانشگاه شد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

حجاب به عنوان مقوله ای تاکید شده در اسلام و سایر ادیان الهی، یکی از مهمترین ارزش های دینی و ارکان اندیشه انقلابی تلقی می شود و جنبش دانشجویی مبارزه در راه حفظ ارزش های انقلابی را یکی از مهمترین وظایف و اهداف خود می داند و دراین راه هرگز از تلاش و ممارست دست نخواهد کشید و تا پای جان به دفاع از آن ها خواهد پرداخت.

حرف ما این است که اگر مسوولین امتحانات دانشگاه صوفی مدعی هستند که اشخاص مزبور به وسیله چادر قصد تقلب داشته اند، در صورت مشاهده تقلب بنا بر قانون باید برخورد می کردند نه اینکه دانشجویان محجبه را مجبور به درآوردن چادر کنند.

با توجه به اینکه اجبار برای نپوشیدن چادر به بهانه ی تقلب، در هیچکدام از مصوبه ها و بندهای قوانین آموزشی جمهوری اسلامی ایران نیامده است، بنابراین این عمل انجام شده کاملا غیر قانونی بوده و در ضمن باعث جریحه دار شدن احساسات دانشجویان مومن گردیده است. ما برخورد با خاطیان را طبق قانون خواستاریم و نحوه ی این برخورد را قانون تعیین می کند.

همچنین مسوولین دانشگاه صوفی نیز باید در مقابل مردم پاسخگو باشند.

متاسفانه چندی است سناریوی مقابله با حجاب در برخی از دانشگاه های کشور از جمله برخی دانشگاه های زنجان مشاهده می شود که جنبش دانشجویی وظیفه خود را مقابله با این اقدامات می داند و در این راه هرگز سکوت نخواهد کرد.

والسلام علی من اتبع الهدی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32