کریمی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»:

یک سوم وصیت نامه شهدا درباره حجاب است

کد خبر: 2442
15/07/02 - 8:44 ق.ظ

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: رئیس دانشگاه صوفی زنجان باید بداند که یک سوم وصیت نامه شهدا درباره حجاب است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب محمد امین کریمی در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در بیرجند، با بیان اینکه متاسفانه در چند هفته گذشته چند مورد هتک حرکت به چادر و خواهران محجبه در دانشگاه‌ها داشته ایم، گفت: جای بسی تاسف است که چادری که خون نزدیک به ۳۰۰ هزار شهید برای حفظش در طی هشت سال ریخته شده است، اکنون در دانشگاه زنجان توسط افرادی مغرض به بهانه‌های واهی از سر دانشجویی برداشته شود.

وی گفت: جای بسی تاسف است که در کشور امام زمان(عج) به دست افرادی جاهل؛ به بهانه تقلب، چادر از سر دختری معصوم و ممتاز کشیده ‌شود و در عین سکوت مسئولان، برگی دیگر از دفتر مظلومیت حزب الله این بار هم با رمز «تقلب» رقم خورد.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه این اهانت ننگ گونه با همین اسم «رمز تقلب» در جلسات کنکور سراسری امسال و بالخصوص در استان کهگیلویه و بویر احمد هم اتفاق افتاد، گفت: رئیس دانشگاه صوفی باید پاسخگو باشد که آیا ارمان‌های ارزشی واخلاقی ناب انقلاب اسلامی آنها همین است؟

کریمی با بیان اینکه رئیس دانشگاه صوفی زنجان باید بداند که یک سوم وصیت نامه شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس درباره حجاب است، گفت: اقای رئیس دانشگاه صوفی! بدان امروز مسئولان همین دانشگاه‌ها به برکت خون پاک شهدا با آسایش مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه در یک دانشگاهی در یک مملکت اسلامی به بهانه‌هایی واهی چادر از سر دختر شیعه کشیدن غلطی است که حتی رضاخان هم نتوانست انجام دهد چه برسد به یک مراقب در دانشگاه بیان داشت: معلوم نیست دانشگاه صوفی زنجان با چه توجیهی اقدام به این تصمیم گرفته اند؟ چرا که اگر بنا باشد به بهانه حمل تقلب چادر سر نکنند؛ پس با این منطق غلط باید گفت بهتر است همه به صورت عریان در جلسه امتحان حاضر شوند تا مبادا تقلبی در لباس‌های خودشان پنهان کرده باشند.

این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند با اشاره به اینکه وزیر علوم باید ضمن محکوم کردن این عمل وقیحانه؛ در نخستین اقدام و به صورت فوری رئیس دانشگاه مذکور را عزل و مسببین این اقدام شرم آور را اخراج کنید تا محیط مقدس دانشگاه از کراهت وجود چنین عناصر بیگانه با ارزش‌های دینی و ملی پاک شود، گفت: ما دانشجویان دانشگاه‌های خراسان جنوبی نیز ابراز همدردی با خواهران محجبه و چادری و حمایت همه جانبه از شأن و وقار خواهران دانشجو را به صراحت اعلام می‌کنیم که بیش از پیش تا پای جان از حفظ حرمت یادگار حضرت زهرا (س) باز نمی‌نشینیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32