کد خبر: 2432
15/07/02 - 7:00 ق.ظ

استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر در جامعه حجاب رعایت شود جلوه‌های دیگری از لذت‌های مادی برای ما تداعی می‌شود و مردها با رقبت بیشتر نزد خانواده‌شان می‌روند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از «خبرگزاری دانشجو» از مشهد، حجت‌الاسلام درگاهی در جمع دانشجویان شرکت کننده در طرح ضیافت اندیشه دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) مشهد با اشاره به اینکه خداوند در وجود انسان دوبعد مادی و ملکوتی قرار داده است، گفت: این دو بعد با یکدیگر ضد هستند، برای این‌که بتوان این دوبعد را مدیریت کرد خدواند نعمت دیگری به نام عقل را به انسان داده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که مدیریت عقل در دست خود انسان است و دو صورت دارد، افزود: صورت اول عقل مدیریت بعد مادی را برعهده دارد و به آن عقل مادی یا معاشی گفته می‌شود، صورت دوم عقل که به ماوراء الطبیعت و خداوند ایمان دارد عقل باطنی است.

این کارشناس مذهبی همچنین در خصوص حجاب بیان داشت: در اسلام انجام واجبات و ترک محرمات را داریم که یکی از این واجبات حجاب می‌باشد و اسلام آن را مصونیت می‌داند در صورتی که عقل مادی و ظاهری انسان حجاب را محدودیت می‌داند.

حجت‌الاسلام درگاهی تصریح کرد: خداوند خطاب به انسان می‌فرماید «اگر من برای تو حکیم ثابت شده‌ام باید صفر تا صد سخنان مرا قبول کنی که یکی از آن‌ها حجاب است» که در قاموس اسلام مصنونیت می‌باشد اگر چه که سختی و محدودیتی دارد؛ اما مراتبی در پشت آن وجود دارد.

این کارشناس مسائل مذهبی به این مطلب که هر چه در اسلام وجود دارد یک باطن و یک ظاهر است اشاره داشت و گفت: هضم ظاهر با عقل مادی و هضم باطن با عقل باطنی است که اگر این برای ما حل شود دیگر شبهه‌ای باقی نمی‌ماند.

وی یکی از بزرگترین لذتها در دنیا را لذت زناشویی دانست وخاطرنشان کرد: همه مردها کار می‌کنند و به امید لذت مادی زندگی تشکیل می‌دهند که در اسلام این امر محدود به ازدواج شده است.

این استاد حوزه گفت: عقل ظاهر این محدودیت را نمی‌پسندد ولی اگر این لذت مادی مدیریت و عجین بشود، انسان از این محدویت لذت می‌برد.

حجت الاسلام درگاهی تصریح کرد: عقل ظاهر نمی‌خواهد در قید وبند محدودیت باشد؛ اما اسلام می‌گوید اگر می‌خواهید بیشترین لذت را ببرید باید طبق برنامه من، خود را تنظیم کنید.

وی بیان داشت: کسی که با عقل ظاهرش فکر می‌کند خود را محدود به باید‌ها و نبایدهای اسلام نمی‌کند و در نتیجه لااوبالی می‌شود و به ازدواج ضربتی فکر می‌کند و هرچه جلوتر می‌رود بی‌بندبارتر و در نهایت به همجنس بازی می‌رسد.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: اگر کسی به حرف اسلام گوش کند به ملکوت ازدواج می‌رسد یعنی تلاقی روح و محبت که آرزوی هر انسانی است دست می‌یابد.

حجت الاسلام درگاهی با بیان این مطلب که اگر ستونی را در نظر بگیریم که در داخل آن شهوت و دریچه‌های فرعی در آن وجود دارد، گفت: اسلام می‌گوید باید این دریچه‌های فرعی بسته شود که مصادیق آن دریچه‌ها چشم چرانی و بدحجابی است و تنها باید یک دریچه باز بماند که ازدواج می‌باشد.

وی ادامه داد: اگر دریچه‌های فرعی بسته شود شوق انسان به ازدواج بیشتر می‌شود و تجربه‌ای که در ازدواج پیدا می‌کند سرشار از ملکوت است.

این کارشناس مسائل دینی همچنین در خصوص چشم‌چرانی مردها بیان داشت: مرد اگر نگاه خود را کنترل نکنند ملکوتش جریحه دار می‌شود ودیگر نمی‌تواند از همسرش آن لذتی را که قرار بود ببرد.

حجت الاسلام درگاهی تصریح کرد: اگر قرار است که ما بیشترین لذت را ببریم باید لذت مان بر اساس و چارچوب معنویت و ماده باشد.

وی گفت: اگر در جامعه حجاب رعایت شود جلوه‌های دیگری از لذت‌های مادی برای ما تداعی می‌شود و مردها با رقبت بیشتری نزد خانواده‌هایشان می‌روند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32