فعال دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی بیرجند:

بی‌حرمتی به دانشجویان محجبه زنجانی، یک زنگ خطر است

کد خبر: 2404
15/07/01 - 10:30 ق.ظ

فعال دانشجویی دانشگاه علمی- کاربردی بیرجند گفت: بی‌حرمتی به دانشجویان محجبه در دانشگاه زنجان، یک زنگ خطر است که مبارزه آشکار با مظاهر و نمادهای اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب فائقه محمدی در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در بیرجند، به اقدام غیر اخلاقی و زننده مراقب دانشگاه زنجان با دانشجویان محجبه این دانشگاه اشاره کرد و گفت: معلوم نیست مسئولین این دانشگاه غیر انتفاعی با چه توجیهی اقدام به برداشتن چادر دانشجویان محجبه کرده اند! چرا که اگر بنا باشد به بهانه حمل تقلب چادر سر نکرد پس با این منطق غلط باید گفت؛ بهتر است همه به صورت عریان در جلسه امتحان حاضر شوند تا مبادا تقلبی در لباس های خود پنهان کرده باشند!!

وی با بیان اینکه این اقدام شرم آور در روزهای پر خیر و برکت ماه ضیافت الهی، طعم شیرین این ماه مبارک را در کام مردم مسلمان روزه دار تلخ کرد، افزود: این اقدام که در آستانه روز عفاف و حجاب رخ داد، توهین به شعائر و مقدسات اسلامی و ملی ماست.

این دانشجوی فعال بسیجی با تاکید بر اینکه یک سوم وصیت نامه شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس درباره حجاب است، گفت: امروز مسئولان همین دانشگاه‌ها به برکت خون پاک شهدا با آسایش مشغول به کار هستند و به نظر من مسئولین این دانشگاه باید مورد مؤاخذه و تنبیه قرار گیرند.

محمدی ادامه داد: این مسئله تاسف‌بار و غیر قابل بخشش زمانی هشدار دهنده‌تر شده و زنگ خطر را به صدا در می‌آورد که بدانیم در طول چند وقت اخیر این نخستین مورد از این دست اتفاقات نبوده و اخباری از اتفاقات مشابه در شهرهای دیگر و با بهانه‌های مشابه نیز در دست است و بی‌توجهی به این موضوع می‌تواند عواقب خطرناک و شاید جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و شاید نطفه شومی که امروز می‌تواند با اقدامی به هنگام و هزینه‌ای اندک، از ریشه کنده شود؛ اگر با بی‌توجهی و اهمال مواجه شود ممکن است فردا عواقب سنگین و نامبارکی را در پی داشته باشد.

وی در پایان از مسئولین قوه قضائیه و سایر افراد ذیربط خواست، پیگیری این موضوع و موارد مشابه را در اولویت کاری خود قرار داده و تا ریشه کنی این جریان خطرناک که هدفگذاری آن مبارزه آشکار با مظاهر و نمادهای اسلامی است، از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32