مشاور استاندار کردستان در امور روحانیون:

الگوهای ملی و مذهبی در راستای ترویج حجاب باید معرفی شوند

کد خبر: 2391
15/07/01 - 9:56 ق.ظ

مشاور استاندار کردستان در امور روحانیون گفت: به منظور ترویج فرهنگ حجاب باید الگوهای ملی و مذهبی به جامعه معرفی شوند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌‌الاسلام کرم‌بیگی ظهر امروز در کمیته تخصصی حجاب و عفاف اظهار کرد: زمانیکه خداوند انسان را خلق کرد واژه زشتی و زیبایی مفهومی نداشت اما وقتی انسان در پی حجاب رفت واژه زیبایی شکل گرفت و پوشش زیبایی را در ذهن افراد شکل داد.

وی بیان کرد: امروز با وجود تفاوت سلیقه‌هایی که در جامعه می‌بینیم باید از این سلیقه‌های متنوع به عنوان فرصتی موثر در جامعه بهره برد و با مدیریت صحیح سلایق از آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه عموم مردم تصورات مختلفی در خصوص حجاب و عفاف دارند، افزود: حجاب را نباید به عنوان یک هدف دید بلکه حجاب ارزش است و باید با رعایت حجاب خود را به ارزش‌های والای انسانی برسانیم.

مشاور استاندار کردستان در امور روحانیون یادآور شد: نباید ارزش‌هایی که راهی برای رسیدن به هدف است را خود هدف بدانیم چرا که این دیدگاه غلط می‌تواند ایجاد مشکل کند و مانع رسیدن به هدف شود.

حجت‌الاسلام کرم بیگی اضافه کرد: برداشت‌های انسان‌ها از حجاب متفاوت است اما حجابی که در دین مبین اسلام مورد تاکید و توجه است را باید برای مردم معرفی کرد.

وی معرفی حجاب با معیارهای اسلامی را نیازمند معرفی الگو و اسطوره‌های ملی و مذهبی و بزرگان دینی دانست و گفت: تا زمانی‌که مردم از ماهواره الگو بگیرند نمی‌توانند آنچه که مدنظر دین اسلام است را رعایت کنند.

استادیار گروه روانشناسی دانشگاه کردستان نیز در این کمیته بیان کرد: بسیاری از خانم‌ها با آرایش و پوشش‌های امروزی به دنبال پذیرفته شدن و مقبولیت هستند و تصور می‌کنند با داشتن پوشش روز می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

زلیخا قلی‌زاده افزود: این دیدگاه و تصور اشتباه دختران و زنان را از مسائل دینی و ارزشی دور می‌کند بنابراین باید بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای برنامه‌های مفید راه درست را به آنها نشان دهیم.

وی بالا بردن اعتماد به نفس در زنان جامعه را راهی برای قبول حجاب درست عنوان کرد و گفت: تا زمانی که زنان نپذیرند که با حجاب می‌توانند در جامعه موفق‌تر و مقبول‌تر باشند نمی‌توانیم به اهداف برسیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32