مشاور استاندار کردستان در امور روحانیون:

الگوهای ملی و مذهبی در راستای ترویج حجاب باید معرفی شوند

کد خبر: 2391
15/07/01 - 9:56 ق.ظ

مشاور استاندار کردستان در امور روحانیون گفت: به منظور ترویج فرهنگ حجاب باید الگوهای ملی و مذهبی به جامعه معرفی شوند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌‌الاسلام کرم‌بیگی ظهر امروز در کمیته تخصصی حجاب و عفاف اظهار کرد: زمانیکه خداوند انسان را خلق کرد واژه زشتی و زیبایی مفهومی نداشت اما وقتی انسان در پی حجاب رفت واژه زیبایی شکل گرفت و پوشش زیبایی را در ذهن افراد شکل داد.

وی بیان کرد: امروز با وجود تفاوت سلیقه‌هایی که در جامعه می‌بینیم باید از این سلیقه‌های متنوع به عنوان فرصتی موثر در جامعه بهره برد و با مدیریت صحیح سلایق از آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه عموم مردم تصورات مختلفی در خصوص حجاب و عفاف دارند، افزود: حجاب را نباید به عنوان یک هدف دید بلکه حجاب ارزش است و باید با رعایت حجاب خود را به ارزش‌های والای انسانی برسانیم.

مشاور استاندار کردستان در امور روحانیون یادآور شد: نباید ارزش‌هایی که راهی برای رسیدن به هدف است را خود هدف بدانیم چرا که این دیدگاه غلط می‌تواند ایجاد مشکل کند و مانع رسیدن به هدف شود.

حجت‌الاسلام کرم بیگی اضافه کرد: برداشت‌های انسان‌ها از حجاب متفاوت است اما حجابی که در دین مبین اسلام مورد تاکید و توجه است را باید برای مردم معرفی کرد.

وی معرفی حجاب با معیارهای اسلامی را نیازمند معرفی الگو و اسطوره‌های ملی و مذهبی و بزرگان دینی دانست و گفت: تا زمانی‌که مردم از ماهواره الگو بگیرند نمی‌توانند آنچه که مدنظر دین اسلام است را رعایت کنند.

استادیار گروه روانشناسی دانشگاه کردستان نیز در این کمیته بیان کرد: بسیاری از خانم‌ها با آرایش و پوشش‌های امروزی به دنبال پذیرفته شدن و مقبولیت هستند و تصور می‌کنند با داشتن پوشش روز می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

زلیخا قلی‌زاده افزود: این دیدگاه و تصور اشتباه دختران و زنان را از مسائل دینی و ارزشی دور می‌کند بنابراین باید بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای برنامه‌های مفید راه درست را به آنها نشان دهیم.

وی بالا بردن اعتماد به نفس در زنان جامعه را راهی برای قبول حجاب درست عنوان کرد و گفت: تا زمانی که زنان نپذیرند که با حجاب می‌توانند در جامعه موفق‌تر و مقبول‌تر باشند نمی‌توانیم به اهداف برسیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32