کد خبر: 2366
15/06/30 - 3:49 ب.ظ

امام جمعه چرام بر ضرورت مشارکت دستگاه‌های این شهرستان در ترویج عفاف و حجاب تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از چرام، حجت‌الاسلام جعفر طزری ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، یک از معضلاتی که جامعه امروزی با آن درگیر است را امر به معروف و نهی از منکر دانست و با اشاره به عفاف و حجاب به عنوان یکی از زیرشاخه‌های امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: عفاف و حجاب برای زن جایگاه والایی است که در قرآن به این مهم بسیار اشاره شده و نقش بی‌حجابی یا بدحجابی در انتخاب دو زوج جوان بسیار مؤثر است.

امام جمعه چرام با اشاره به آیاتی از قرآن‌کریم در خصوص حجاب و عفاف، این مهم را از ضروریات دین خواند و عنوان داشت: بدحجابی معضلی است که امنیت اجتماعی، امنیت روانی و کانون خانواده‌ها را از بین برده و فرد را دچار مشکلات می‌کند.

وی با تأکید بر این مطلب که باید در بحث بدحجابی، علت شناسی کرد و در جهت برطرف کردن این علت‌ها تلاش داشت، گفت: متاسفانه امروز ما بدحجابی را بد می‌دانیم ولی خودمان به علت‌های آن دامن می‌زنیم.

طزری، یکی از دلایل مهم در زمینه بدحجابی و بی‌حجابی را ماهواره دانست و خاطرنشان کرد: امروز ماهواره قدرت فکر را از انسان گرفته و همه را احساساتی کرده است، به گونه‌ای که برخی زنان ما از مدهای آن الگوگیری می‌کنند.

خطیب جمعه چرام در ادامه با اشاره به بحث ازدواج و با بیان اینکه علاقمند شدن به جنس مخالف یک امر فطری است، ابراز کرد: ازدواج موفق، ازدواج مورد تایید عقل و قلب است که در این میان برگزاری کلاس‌های مشاوره از نیازهای ضروری امر ازدواج است.

وی با اشاره به نقش خانواده در گسترش فرهنگ حجاب و عفاف، تصریح کرد: تعالی خانواده، منجر به کمال انسان می‌شود که این هدف غایی تمام ادیان الهی است و در این راستا عفاف و حجاب برای زنان و مردان به عنوان ابزاری برای تعالی خانواده باید مورد توجه قرار گیرد.

این کارشناس امور دینی شهرستان چرام، اضافه کرد: حجاب از پدیده‌‌های مهم مذهبی و ارزشی در تعالیم اسلامی است که بدون شک رسیدن به این هدف متعالی، اسلامی و اعتقادی نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی به صورت مستمر و هدفمند است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32