شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه‌ای به وزیر علوم:

لزوم عزل رئیس دانشگاه صوفی زنجان و اخراج مسببین هتک حرمت به دانشجوی محجبه

کد خبر: 2356
15/06/30 - 8:36 ق.ظ

دانشجویان انقلابی به نمایندگی از تمام مردم مسلمانانی که قلب آنان با شنیدن این خبر جریحه دار شده و خون غیرت در رگ های آنان به جوش آمده است، از جنابعالی…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی،شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور در نامه ای به وزیر علوم نسبت به حوادث دانشگاه صوفی زنجان و هتک حرمت دانشجوی محجبه این دانشگاه واکنش نشان داد، و خواستار عزل رئیس این دانشگاه شد.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری

با سلام و آرزوی قبولی طاعات

هم زمان با روزهای پر خیر و برکت ماه ضیافت الهی، انتشار خبر هتک حرمت حجاب برتر اسلامی تعدادی از دانشجویان دختر محجبه ی یکی از دانشگاه های زنجان، توسط مسئولین دانشگاه، طعم شیرین این ماه مبارک را درکام مردم مسلمان روزه دار تلخ کرد.

خبر آن قدر بهت آور و ناامید کننده است که بازخوانی آن به تنهایی و بدون نیاز به تفسیر بیشتر، برای پی بردن به عمق فاجعه کفایت کند. دختر دانشجویی که اتفاقا جزو دانشجویان ممتاز دانشگاه نیز می باشد، بر سر جلسه ی امتحان و صرفا به بهانه ی واهی، چادر او که پرچم هویت و شرافت تشیع است، از سرش کشیده می شود!

جناب آقای وزیر؛

شکی نیست که جنابعالی خود بهتر از هر کسی به جایگاه حجاب چادر واقفید و به خوبی می دانید که این پوشش برتر علاوه بر اینکه مناسب ترین نوع حجاب برای یک زن مسلمان است، نمادی از هویت تشیع نیز هست و زن شیعه ی ایرانی را به الگوی راستین و تکرارناشدنی خود حضرت صدیقه ی فاطمه (س) متصل می کند. با این تفاسیر بی حرمتی عده ای در فضای دانشگاهی به دختران محجبه، در واقع بی حرمتی به تمام مقدسات اسلامی تلقی می شود.

جناب آقای فرهادی؛

این مسئله ی تاسف بار و غیرقابل بخشش زمانی هشداردهنده تر شده و زنگ خطر را به صدا درمی آورد که بدانیم در طول چند وقت اخیر این نخستین مورد از این دست اتفاقات نبوده است و اخباری از اتفاقات مشابه در شهرهای دیگر و با بهانه های مشابه نیز در دست است.

این هشدار یک هشدار بسیار جدی است و بی توجهی به آن می تواند عواقب خطرناک و شاید جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و شاید نطفه ی شومی که امروز می تواند با اقدامی به هنگام و هزینه ای اندک، از ریشه کنده شود؛ اگر با بی توجهی و اهمال مواجه شود ممکن است فردا عواقب سنگین و نامبارکی را در پی داشته باشد. چه آن که به فرموده ی استاد سخن سعدی:

ســرچــشـمـه شـایـد گـرفـتــن بــه بــیـل چـو پـر شـد نـشـایـد گـذشـتـن بـه پـیـل

با این تفاسیر؛ دانشجویان انقلابی به نمایندگی از تمام مردم مسلمانانی که قلب آنان با شنیدن این خبر جریحه دار شده و خون غیرت در رگ های آنان به جوش آمده است، از جنابعالی می خواهند که در نخستین اقدام و به صورت فوری رئیس دانشگاه مذکور را عزل و مسببین این اقدام شرم آور را اخراج نمایید تا محیط مقدس دانشگاه از کراهت وجود چنین عناصر بیگانه با ارزش های دینی و ملی پاک گردد.

پس از آن و به عنوان اقدام ضروری بعدی، پیگیری جریان فوق را در بدنه ی وزارت علوم و سطح دانشگاه های کشور در دستور کار جدی خود و همکارانتان در آن وزارت خانه قرار داده و مردم غیرتمند ایران را از نتایج آن مطلع سازید.

همچنین دانشجویان انقلابی از مسئولین قوه ی قضاییه و سایر افراد ذیربط تقاضا دارند که پیگیری این موضوع و موارد مشابه را در اولویت کاری خود قرار داده و تا ریشه کنی این جریان خطرناک که هدفگذاری آن مبارزه ی آشکار با مظاهر و نمادهای اسلامی است، از هیچ کوششی فروگذار ننموده و فرزندان انقلابی ملت را در این حرکت مقدس پشتیبان و یاور خود بدانند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور

۹/۴/۹۴

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32