کد خبر: 2335
15/06/30 - 6:26 ق.ظ

کمپین «تقوا در دنیای مجازی» به تمام کاربران شبکه‌های اجتماعی یادآور می‌شود رفتارها و تعاملات اجتماعی بین افراد در دنیای حقیقی تفاوتی با دنیای مجازی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس، استفاده از شبکه‌های اجتماعی به همراه فرهنگ وارداتی خود روز به روز در بین جوانان و نوجوانان در حال افزایش است.

طبیعتاً بخش عمده فرهنگ اجتماعی حاکم بر فضای شبکه‌های اجتماعی و تعریفی که سازندگان و طراحان این نرم‌افزارها برای روابط بین افراد تعریف کرده‌اند با فرهنگ اسلامی، ایرانی و سنتی کشورمان در تضاد است.

اما آیا باید به دلیل این تضاد بزرگ فرهنگی استفاده از این ابزارهای نوین به کلی کنار گذاشته شود؟! به عقیده بسیاری از افراد می‌توان اصول و اعتقادات بکارگیری شده در دنیای واقعی را نیز در دنیای مجازی و در مجاورت ارتباط افراد با یکدیگر در شبکه‌های اجتماعی نیز مدیریت کرد.

بر این اساس به تازگی کمپینی با عنوان «تقوا در دنیای مجازی» در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاده است که به تمام کاربران شبکه‌های اجتماعی یادآور می‌شود رفتارها و تعاملات اجتماعی بین افراد در دنیای حقیقی را نیز می‌توان در دنیای مجازی در پیش گرفت، فقط با اندکی توجه بیشتر!

در ادامه برخی از مطالب و عکس‌نوشت‌های منتشر شده با این موضوع را می‌توانید مشاهده کنید:

 

۱۳۹۴۰۴۰۷۰۰۰۸۶۵_PhotoL

۱- خدای دنیای واقعی همان خدای دنیای مجازی ست؟ اگر خودش را در جهان واقعی ببینی، یحتمل سرت را می‌اندازی پایین و عبور می‌کنی، ولی اسمش را، نوشته‌اش، کامنت‌اش را، چراغ روشن‌اش را که در دنیای مجازی می‌بینی، چشمت تنگ‌تر می‌شود، خیره‌تر می‌شوی به مانیتور، شاید ضربان قلبت هم کمی بالاتر برود.

 

۱۳۹۴۰۴۰۷۰۰۰۸۶۹_PhotoL

۲- دخترکم؛ از نظر قرآن یکی از ملاک‌های بی‌حیایی، خودنمایی برای نامحرم است. خودنمایی فقط برای بدحجاب‌ها نیست، بلکه با حجاب هم می‌شود خودنمایی کرد؛ فقط مشتری‌اش فرق می‌کند. رعایت کن!

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۰۱_PhotoL

۳- حالا اگر احوال‌پرسی نکنی چه می‌شود؟!

 

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۰۲_PhotoL

۴- ماه ضیافت است و گشایش درهای حقیقی رحمتش حتی به روی این دنیای مجازی… با تکیه بر ایمان و تقوا رنگ و بوی خدایی را برای این فضا به ارمغان خواهیم آورد. به میهمانی خدا دعوت شده‌ایم… او را با چهره مجازی و حقیقی خود بندگی کنیم.

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۰۵_PhotoL

۵- می‌گفت… اینک بقیه مرا با اسم کوچک صدا می‌زنند تقصیر من است؟ گفتم… مردها میزان جدیتشان می‌شود حجابشان… اینکه یک نفر خیره خیره به یک خانم بدحجاب نگاه می‌کند تقصیر کیست؟ این هم همان… حجب مرد در میزان جدیت او در برخورد با نامحرم نمایان می‌شود و این نکته هم هیچ ربطی به تأهل و تجردش ندارد.

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۰۶_PhotoL

۶- قدر هر کس به اندازه قدر اراده اوست؛‌ سر دوراهی کلیک کردن و نکردن، اندازه آدم‌ها معلوم می‌شود؛ گاهی باید مدام برای خودمان روضه حرّ بخوانیم.

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۱۳_PhotoL

۷- بانو… همان طور که در دنیای واقعی حیایت، حجابت، وقارت تو را از برخورد صمیمانه با هر نامحرمی بازمی‌دارد،‌ همان طور که وقتی نگاهی آزارت می‌دهد؛‌ رویت را محکم‌تر می‌گیری اینجا هم در فضای مجازی در برخورد با نامحرم، رویت را بگیر در قالب کلمات.

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۱۶_PhotoL

۸- این لبخندی که روی لب تو نشسته و او نمی‌بیند من را نگران می‌کند.

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۱۷_PhotoL

۹- اول کامل مطمئن شده‌ای هیچ محرمی نمی‌تواند کارت را راه بیندازد؟

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۰۱۹_PhotoL

۱۰- همه این چیزهایی که الان داری می‌نویسی اگر او را رودررو می‌دیدی هم می‌گفتی؟

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۱۰۰_PhotoL

۱۱- چرا او باید بداند و بفهمد؛‌ حالت الان چطور است؟ داری چه کار می‌کنی؟ کجایی؟ در چه حالی؟

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۱۰۱_PhotoL

۱۲- «ان الانسان علی نفسه بصیره» مطمئنی که با ایمیل کارت راه نمی‌افتد که چت می‌کنی؟

 

۱۳۹۴۰۴۰۸۰۰۰۱۰۴_PhotoL

انتهای پیام/

  یک پاسخ به “لایک به این حجاب زیبا… دمتون گرم خواهر!+تصاویر”

  1. خانم گفت:

   سلام
   خیلی عالی بود ممنون
   من بااینکه خودم خیلی مسایل و توی دنیای مجازی رعایت میکنم و روی حفظ فاصله با نامحرم توی دنیای مجازی خیلی حساسم با این حال توی این عکسا و دست نوشته ها مطالبی به چشمم خورد که دیدم انگار تاحالا حواسمو بهش نمی دادم و باید بیشتر رعایت کنم
   ممنون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32