مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در گفتگو با شبستان:

فلسفه حجاب و عفاف را به درستی در جامعه تبین نکردیم

کد خبر: 2298
15/06/29 - 8:26 ق.ظ

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران با ابراز تاسف از اینکه ما هنوز نتوانستیم فلسفه عفاف و حجاب را به جامعه بشناسانیم، گفت: ما باید فلسفه آن را تبیین کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب نرگس مدنی پور، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبستان با بیان اینکه فعالیت های مربوط به عفاف و حجاب ما از ماه مبارک رمضان به صورت فراگیر و گسترده آغاز می شود، گفت: کلیه بانوانی که در سطح محلات در خانه های تسنیم و کانون های ما عضو هستند در کارگاه های آموزشی تحت آموزش ترویج فرهنگ عفاف و حجاب قرار می گیرند. این برنامه ها علاوه بر ماه مبارک رمضان در طول فصل تابستان نیز ادامه خواهد داشت.

وی از کانون حیاباوران و حجاب یاوران به عنوان گروه دیگر از مروجین فرهنگ عفاف و حجاب یاد کرد و افزود: اعضای این کانون به صورت داوطلبانه فعالیت می کنند.

مدنی پور با اشاره به محتوای آموزش های فرهنگ عفاف و حجاب تصریح کرد: افراد در این کارگاه ها با سوالاتی مانند فلسفه حجاب چیست، زیباشناسی و زیبایی شناختی حجاب چیست؟ برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف چه اقداماتی باید انجام دهیم ،چگونه باید به سوالات مردم در این زمینه پاسخ دهیم و چقدر حجاب درتحکیم بنیان خانواده و سلامت جامعه موثر است، آشنا می شوند.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه اعتقاد به حجاب و عفاف در بین بیشتر اقشار جامعه، خانواده ها و جوانان وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما باید آنها را نسبت به این موضوع آگاه کنیم چون بر آن باوریم که آگاه سازی و پاسخ به سوالات در زمینه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به درستی صورت نگرفته است وگرنه این اعتقاد و باور از دیرباز در مردم ما وجود داشته است و فقط درصد کمی از مردم این موضوع را رعایت نمی کنند.

وی با بیان اینکه باید مسئله حجاب و عفاف را به درستی به جامعه بشناسانیم، اظهار کرد: ما باید دیدگاه قرآن و علما را در این زمینه به درستی برای مردم تبیین کنیم چون هنوز نتوانستیم شناخت لازم را در این زمینه درجامعه به ویژه زنان ایجاد کنیم.

مدنی پور با بیان اینکه تابستان امسال را با محوریت برنامه های معنوی و مذهبی آغاز کردیم، گفت: یکی از این برنامه ها طرح یاوران نماز ویژه بانوان داوطلب و فعال در سطح محلات است که به عنوان مروجان نماز تحت آموزش قرار می گیرند و قرار است بعد از پایان فصل تابستان این داوطلبان خود مروج و آموزش دهنده فرهنگ نماز در سطح محلات باشند که تاکنون ۱۴۱۶ نفر بانوی نمازیاور به عنوان مروجان و هسته مرکزی و اصلی این طرح تحت آموزش قرار گرفتند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32