کد خبر: 2220
15/06/27 - 3:47 ب.ظ

صبح امروز ششم تیرماه همایش «حجاب، عفاف و آموزه‌های قرآنی» در شورای قرآنی منطقه ۱۵ برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان این همایش به میزبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه ۱۵ تهران و با همکاری دارالقرآن مسجد امام جعفرصادق(ع) امروز، شنبه ششم تیر ماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰ صبح برگزار شد.

در ابتدای این همایش که با حضور جمعی از بانوان فعال مراکز قرآنی و اعضای شورایاری این منطقه تشکیل شده، قاسم مالکی، مدرس دانشگاه شهرری و عضو فعال جمعیت قرآنی استان تهران بر نقش آموزه‌های قرآنی در زمینه رعایت حجاب و عفاف تاکید کرد.

وی افزود:‌ ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثیر به‌سزایی در تحکیم بنیان خانواده و ایجاد امنیت و سلامت جامعه دارد، لذا کوشش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه موجب ارتقاء فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده خواهد شد.

مالکی تصریح کرد: سلامت اجتماعی در خانواده‌ها، ادارات و محیط‌های اجتماعی بر اساس رعایت دستورات و آموزه‌های اسلام و قرآن در زمینه حجاب و عفاف محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه سلامت اجتماعی در محیط‌های اجتماعی، امری مهم است، گفت: رعایت حجاب و عفاف، مقدمه‌ای برای ارتقای سلامت روحی و روانی افراد است که تاکیدات قرآن کریم و احادیث برای رعایت مظاهر حجاب و عفاف نیز دلیلی بر این امر است.

مسئول شورای قرآنی منطقه ۱۵ در ادامه بیان کرد: دستورات و احکام اسلام برای رعایت حجاب و عفاف بیشتر مربوط به بانوان است اگر چه در این زمینه به مردان نیز توصیه‌هایی شده است اما این‌همه تاکید برای رعایت حجاب و عفاف از سوی بانوان به دلیل تاثیراتی است که این قشر عظیم بر تربیت جوانان و نوجوانان دارند.

مالکی بیان کرد: همواره مادران نقش بسیار بزرگی در تربیت فرزندان خود دارند و اگر مقید به دستورات قرآن و اسلام برای رعایت حجاب و عفاف باشیم، قطعاً این امر بر تربیت فرزندانی با روح و روان سالم‌تر تاثیر خواهد داشت و ما در آینده جامعه‌ای اسلامی و بدون هر گونه ناهنجاری‌های اجتماعی خواهیم داشت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کشور ما همواره با تبلیغات شوم و حملات فرهنگی دشمنان روبرو است، بدخواهان این انقلاب از تربیت فرزندان این مرز و بوم بر اساس آموزه‌های اسلامی بیم دارند و برای جلوگیری از تحقق این امر از هیچ نقشه‌ای فروگذار نمی‌کنند.

مسئول شورای قرآنی منطقه ۱۵ همچنین عنوان کرد: رعایت حجاب و عفاف بر اساس آموزه‌های قرآنی بزرگ‌ترین ابزار و سلاح برای مواجهه و مقابله با حملات شوم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. دشمنان ما با هدف قرار دادن اعتقادات ما سعی می‌کنند به آرمان‌های ما ضربه بزنند و ما را از دستیابی به آنها باز دارند که ما نیز باید با توسل و رعایت هرچه بیشتر به این اعتقادات از دستیابی آنها به اهداف شوم‌شان جلوگیری کنیم.
مالکی در پایان صحبت‌های خود گفت: برگزاری نشست‌های عفاف و حجاب همراه با پرسش و پاسخ توسط اساتید مجرب و اختصاص مکان‌های مختص بانوان چون مراکز شهربانو، پارک‌های بانوان زیر نظر شهرداری تهران و فراهم کردن حضور بانوان محجبه در مکان‌هایی که احتمالاً جوانان بیشتری در آن حضور دارند، از جمله راهکارهای عملیاتی در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

بخش پایانی همایش «حجاب، عفاف و آموزه‌های قرآنی» مربوط به تجلیل از ۲۰ بانوی فعال قرآنی منطقه ۱۵ بود که با حضور مسئولان این منطقه با اهدای لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32