کد خبر: 2185
15/06/26 - 6:24 ب.ظ

آیت الله نوری همدانی گفت: امروز جامعه باید با فکرو قدرت فرهنگی همه نهادها جلوی توطئه های دشمنان را بگیرد و عرصه عفاف و حجاب نیز یکی از همان موضوعات است.

وضع حجاب و عفاف

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری موج از قم، آیت الله نوری همدانی در جلسه ای با برگزار کنندگان اجلاسیه «عفاف، عزت عشق» که در دفتر معظم له تشکیل شد، گفتند: حجاب نیازمند به وحدتی همه جانبه از سوی مردم بوده که البته به تبلیغات و سرمایه گذای وسیعی هم نیاز دارد تا به ثمر بنشیند
وی با بیان این که دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هرگز برای از بین بردن اسلام و انقلاب لحظه ای آرام ننشسته اند و هر روز با توطئه های جدید وارد صحنه می شوند، افزودند: امروز یکی از وظایف مهم جامعه اسلامی شناخت زمان و فتنه های دشمن است
معظم له خاطر نشان ساخت: امروز جامعه باید با فکر، قدرت فرهنگی و همفکری همه نهادها جلوی توطئه و فتنه های دشمنان را بگیرد و عرصه عفاف و حجاب نیز یکی از همان موضوعات است.
آیت الله نوری همدانی با بیان این که نباید موضوع عفاف و حجاب را مخلوط کرد، اظهار داشت: هر بی حجابی، بی عفت نیست حجاب غیر از عفت بوده؛ وگرنه از لحاظ عفت مردم رعایت می کنند. با این حال متاسفانه آنچه در جامعه بیشتر شده بد حجابی است،‌ لذا باید این بد حجابی را با زبان لطیف، نصیحت، دلیل و برهان از بین برد.
وی گفت: دعوت بی حجابان از روی زبان و سخن لطیف از طریق دعوت همگانی ممکن خواهد بود و الا اگر جمعی بخواهند تذکر دهند و جمعی دیگر از کنار آن عبور کرده و امر به معروف نکنند اثر آن کم خواهد بود.
این مرجع تقلید اظهار داشت: نقش زنان در جامعه بسیار پررنگ بوده و اسلام هم ارزش های زیادی را برای زنان قائل شده، زنان نیز می توانند با عفت و حجاب فرزندانی صالح تربیت کرده و آینده جامعه اسلامی را تامین نمایند.
حضرت آیت الله نوری همدانی خاطر نشان ساخت: عزت اسلامی غیر از حجاب است، عزت کار ساده ای نیست عزت اسلام به ولی فقیه بوده و ولی فقیه فرهنگ شهادت را در جامعه زنده نگه داشته و موجب عزت اسلام می‌شود.
وی در ادامه در توصیه ای به طلاب حاضر در جلسه نیز گفت: یکی از وظایف مهم طلاب و حوزه های علمیه تربیت مجتهد و فقیه است؛ فقیه کسی مانند امام خمینی(ره) است که گفتار، رفتار و کردار ایشان همان گفتار و رسالت پیامبران(ع) بوده و توانسته با همین تعلیم و تربیت در همین حجره ها جوانان زیادی را به سمت اسلام جذب کنند.
آیت الله نوری همدانی خاطر نشان ساخت: طلاب باید با تلاش و مجاهدت های علمی آینده حوزه های علمیه را از هر نظر تأمین نمایند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32