کد خبر: 2181
15/06/26 - 6:17 ب.ظ

رئیس‌کل دادگستری مازندران با اشاره به مسئله حجاب و عفاف و مبارزه با پدیده بی‌حجابی در جامعه، گفت: این مسئله نیاز به تلاش همگانی دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در سخنان پیش از خطبه این هفته نماز جمعه شهرستان ساری با اشاره به مسئله حجاب و عفاف و مبارزه با پدیده بی‌حجابی در جامعه، اظهار کرد: این مسئله نیاز به تلاش همگانی دارد، ما مسلمانیم و در یک کشور شیعی به‌ویژه در یک استان علوی زندگی می‌کنیم و نمی‌توانیم دست روی دست گذاشته و بگوییم هر چه شد، شد.

وی با بیان اینکه استدعا این است که یک توجه ویژه به مسئله بدحجابی و آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم، تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی ما مهم‌تر از مسئولیت شخصی است، هر چه که ما مسئولان استفاده می‌کنیم از امور اجتماعی است، لذا باید توجه کنیم که همه کارهای ما و هر امری که با آن سر و کار داریم از اجتماع است و اگر این اجتماع مانند کشورهای همجوار بوده و این مدیریت را از دست بدهیم، چه بلایی بر سر ما می‌آید.

رئیس‌کل دادگستری مازندران بیان کرد: آیا به فعالیت‌های روزانه خود فکر کرده‌ایم، مخلوط کردن برنج نامرغوب و مرغوب در کارخانه‌های شالیکوبی و فروش آن به یک اندازه، تفاوت میوه‌های روی سبد با پایین سبد و فروش آن به یک قیمت، آیا این رسم مسلمانی و دین‌مداری است.

تقوی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال گذشته ۲۳۲ هزار پرونده به دستگاه قضایی مازندران وارد شد و چندین هزار نفر گرفتار این پرونده‌ها هستند، چون به روزه و نماز واقعی پای‌بند نبودند و در مهمانی واقعی شرکت نکردند و نفهمیدند که این مهمانی برای چیست.

وی افزود: هر که در این مهمانی خدا شرکت کرد، عزت و شرافت پیدا کرد و هر که به‌خوبی در این مهمانی شرکت نکرد، عزت و شرافت را نیافت.

این مسئول ادامه داد: چندین هزار پرونده طلاق داریم و این در شان جامعه ما و این استان نیست، ممکن است که خیلی‌ها با عزت در این شهرستان زندگی کنند اما اگر ۲۰۰ هزار نفر دارای روحی آلوده باشند و اگر فساد اجتماعی در یک شهری حاکم شود، آیا دیگر جای زندگی می‌ماند.

وی در پایان گفت: ما مثل نشای مزارع کشاورزی هستیم، نشا باید سالم باشد تا محصول خوب و موفقی بدهد و برای رسیدن به این موفقیت باید قدر روزه‌ها و نماز را بدانیم و از فضیلت این ماه استفاده کنیم؛ زیرا روزه صرف‌نظر از اینکه در آخرت به کمک ما می‌آید در دنیا نیز به کار ما می‌آید تا در مسیر رشد و تعالی حرکت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، این هفته نیز جمعی از بانوان در ورودی مصلای شهرستان ساری تجمع کردند و با در دست داشتن پارچه‌نوشته، خواستار تسریع در محاکمه و اجرای حکم قاتلان مرحومه خدیجه رمضانی شدند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32