کد خبر: 2154
15/06/24 - 2:43 ب.ظ

مسئول امور بانوان فرماندار صومعه‌سرا گفت: همزمان با روز ملی عفاف و حجاب، نمایشگاهی عفاف و حجاب در بوستان ابریشم این شهرستان برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری شبستان از صومعه‌سرا، معظم علی‌پرست، مسئول کمیته امور بانوان فرمانداری صومعه‌سرا ظهر امروز(۳تیر) در جلسه کمیته بانوان شهرستان اظهار کرد: نوزدهم تیرماه اربعین شهدای گمنام این شهرستان است که امور بانوان در برگزاری شب اربعین شهدا نقش بسزایی دارد.

وی افزود: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند و با برگزاری چنین مراسماتی نمی‌توانیم جوابگوی شهدا باشیم.

مسئول امور بانوان فرمانداری صومعه سرا با بیان اینکه شهدای گمنام جز افتخارات شهر ما هستند، گفت: شب اربعین شهدا مصادف با هجدهم تیرماه که لیالی قدر است برنامه افطار و شب قدر مخصوص خواهران برگزار می‌شود.

علی‌پرست با اشاره به بیست و یکم تیرماه روز ملی عفاف و حجاب، تصریح کرد: حفظ عفاف و حجاب از اهداف شهدای انقلاب اسلامی بود و ما باید این امر را در جامعه ترویج دهیم.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با روز بیست و یکم تیر که روز ملی عفاف و حجاب است نمایشگاه عفاف و حجاب با موضوع «پوشش اسلامی»با همکاری بانوان ادارات شهرستان در بوستان ابریشم صومعه‌سرا افتتاح می‌شود.

مسئول امور بانوان فرمانداری صومعه‌سرا اظهار کرد: در روز عفاف و حجاب همه کارها باید در شهرستان به صورت شاخص صورت بگیرد و کمیته بانوان به نصب بنر و پرده در ادارات توجه داشته باشند.

در ادامه آرزو محمدی، فرمانده حوزه کوثر بسیج خواهران صومعه‌سرا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در راستای عفاف و حجاب افزود: من می‌گویم چادر بهترین نوع حجاب و یک نشانه ملی است و هیچ منافاتی با هیچ نوع تحرکی هم در زن ندارد، اگر واقعا بنای تحرک، کار اجتماعی، سیاسی و کار تفکری باشد لباس رسمی زن می‌تواند چادر باشد که بهترین نوع حجاب است.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم بیش از ۱۰ آیه در مورد حجاب و حرمت نگاه به نامحرم وجود دارد، گفت: خدا در آیه ۳۱ سوره نور می‌گوید؛ هدف و فلسفه حجاب، تشریح احکام در اسلام و قرب به خداوند است که به وسیله تزکیه نفس و تقوا به دست می‌آید.

فرمانده حوزه کوثر بسیج خواهران صومعه‌سرا تصریح کرد: حجاب فقط به درست کردن ظاهر نیست هر چند این کار بسیار ارزشمند است اما حجاب‌های مختلفی مانند حجاب چشم، حجاب در گفتار، حجاب در رفتار، حجاب و عفت، و .. داریم که باید رعایت شوند.

محمدی خاطرنشان کرد: آگاهی افراد از مضرات سوء بدحجابی، تبیین فلسفه حجاب برای جامعه، مراقبت در معاشرت‌ها و همنشینی، ایجاد مشاغل خانگی برای زنان جویای کار، کمک‌های اقتصادی در رفع مشکل اقتصادی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و … از جمله مواردی است که سبب حفظ عفت و حجاب در جامعه می‌گردد.

وی با بیان اینکه باید کلیه طرح‌های فرهنگی با برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی و سیاست‌های کلان فرهنگی کشور همسویی داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه عفاف و حجاب از نتایج و مظاهر ایمان و تقوا است باید به تقویت حجاب و تحکیم ایمان و باورهای افراد جامعه توجه شود.

فرمانده حوزه کوثر بسیج خواهران صومعه‌سرا افزود: سپاه و بسیج حوزه کوثر خواهران صومعه‌سرا تا کنون با توجه به هجمه‌های دشمن توانسته برنامه‌های خوب و باکیفیتی را در سطح شهرستان و پایگاه‌های تابعه برگزار نماید.

محمدی گفت: بحث عفاف و حجاب و آسیب‌های ماهواره یکی از بحث‌های اصلی سلسله نشست‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج است که این دو موضوع را به عنوان اولویت‌های اول دنبال می‌کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32