کد خبر: 2072
15/06/23 - 10:22 ق.ظ

بودایی های افراطی و خشن در میانمار به مدد حکومت نظامیان، هرچه در توان دارند به کار گرفته اند تا ریشه اسلام و مسلمانی را در این کشور آسیایی بخشکانند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  onislam، اما بودایی های میانمار با مشکلی به نام مسلمانان غیرروهنگیایی نیز روبرو هستند؛ این مسلمانان دیگر هیچ بهانه ای به دست بودایی ها نداده اند چون برمه ای هستند. افراطیون نیز بهانه دیگری را علم کرده اند و آن حجاب است.
بی شک سردمدار تنفر مذهبی علیه مسلمانان در میانمار-برمه- گروه “ما با راها” است. رهبران این گروه افراطی اخیراً در اجلاس خود در شهر رانگون ضمن نامتناسب بودن حجاب بانوان مسلمان با ارزش های این کشور، خواستار نابودی مظاهر حجاب در کشورشان شدند.

شرکت کنندگان در این اجلاس از دولت خواسته اند به دختران مسلمان اجازه ندهد با حجاب وارد مدارس شوند. آنها همچنین با بی گناه خواندن گاو وگوسفندانی که در روز عیدقربان، به دست مسلمانان قربانی می شوند، خواستار ممنوعیت این رسم اسلامی نیز شده اند.

۱۳۰۰ بودایی شرکت کننده در این اجلاس لیستی بلندبالا از تقاضاهای خود به دولت ارائه دادند تا مسلمانان میانماری را هرچه بیشتر تحت فشار بگذارند.

هزاران مسلمان روهینگیایی هم اکنون در کمپ هایی با شرایط غیرانسانی روزگار میگذارنند و عده ای نیز در آب های منطقه ای مالزی، اندونزی و تایلند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32