کد خبر: 2006
15/06/21 - 8:03 ق.ظ

باید از فضای معنوی و بی نظیر ماه مبارک رمضان در جهت ترویج فضایل انسانی از جمله بحث عفاف و حجاب، نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب زهرا تاجیک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان اظهار داشت: فضای معنوی و خاص ماه رمضان چنان است که حتی بر روی کسانی که اهل روزه گرفتن نیستند نیز تا حد زیادی تاثیر گذار است.

وی افزود: در واقع جو و فضای معنوی ماه رمضان، باعث آرامش روحی و دوری از تلاطم های زندگی مادی می شود، ضمن آن که کسانی که شاید انسان های مقیدی هم نباشند اما به احترام فضای معنوی ماه مبارک رمضان ، تا حدود زیادی بسیاری از مسایل را در این ماه مراعات می کنند.

عضو انجمن تعلیم و تربیت حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به ضرورت توجه به کار فرهنگی و ارزشی در این ماه در سطح جامعه گفت: باید از همه ظرفیت های تبلیغی از جمله شبکه های اجتماعی نهایت بهره برداری را کرد و در این راستا مبلغین و اساتید حوزه و دانشگاه می توانند بسیار نقش آفرین باشند و پیام های دینی را در این فضای معنوی به خوبی تبیین و تشریح کنند.

وی یادآور شد: به خصوص در رابطه با مساله حجاب و عفاف می توان در ماه رمضان فلسفه و خواص حجاب و ضرورت ها و الزامات آن در جامعه را برای جامعه زنان و دختران تبیین نموده و با برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به رشد بینش و درک آنان از این ضرورت اسلامی ، کمک کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32