کد خبر: 1988
15/06/20 - 7:34 ب.ظ

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان در شانزدهمین نشست کارگروه عفاف و حجاب به تبیین فعالیت‌های انجام شده از سوی این سازمان در حوزه عفاف و حجاب پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، شانزدهمین نشست کارگروه عفاف و حجاب ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی وزارت کشور به میزبانی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد در سخنانی در ابتدای این نشست اساس ماموریت سازمان را ترویج فرهنگ دینی و دیندار کردن جامعه و تقویت باورهای دینی دانست و ضمن ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت‌های سازمان در حوزه عفاف و حجاب گفت: مساله عفاف و حجاب جز مسلمات دینی ماست. ما اهتمام داریم که این مساله در کشور عملی شود.  طرح‌هایی در این زمینه داشته ایم که یا اجرا شده و یا در حال اجراست.

 وی ادامه داد: یک بخش از فعالیت‌های ما فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی است. در دستورالعملی که به استانها ابلاغ کرده ایم یکی از محورهای تبلیغی ما در ماه مبارک رمضان عفاف و حجاب خواهد بود که مبلغان محترم در این زمینه با مردم سخن خواهند گفت: بنابراین ۵۰ هزار مبلغ در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان به موضوع عفاف و حجاب خواهند پرداخت.

وی به فعالیت بیش از ۹۱ هزار هیئت مذهبی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: یکی از محورهای فعالیت هیئات مذهبی عفاف و حجاب است. همچنین به حدود ۵۷ هزار مداح در کشور تاکید شده است که به مساله عفاف و حجاب توجه کنند. در شعرهای آیینی و در جلسات مذهبی هم همواره موضوع عفاف و حجاب مد نظر قرار می گیرد.

روحانی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که پژوهش‌های انجام شده نشان می دهد پذیرش حجاب در جامع از آمار خوبی برخوردار است، تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم گفتمان‌های دینی که در دبیرستان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود، عفاف و حجاب است. همچنین در حوزه زنان، خانواده، ازدواج، فرزند آوری و عفاف و حجاب ما هزار نفر از بانوان فرهیخته را در سراسر کشور فعال کرده‌ایم که البته این ایده مقام معظم رهبری بوده است.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان افزود: از فعالیت‌های دیگر ما در حوزه عفاف و حجاب برگزاری کارگاه های تخصصی برای اقشار تاثیرگذار است. علاوه بر این سازمان تبلیغات اسلامی حضور گسترده ای در فضای رسانه ای دارد. خبرگزاری مهر، موسسه تبیان، روزنامه تهران تایمز و همچنین سایت ido که با جستجو در این سایت می توانید به تمام فعالیت‌های انجام شده توسط سازمان در حوزه عفاف و حجاب در سراسر کشور دسترسی پیدا کنید.

روحانی نژاد با بیان این که دشمن در زمینه عفاف و حجاب با ابزار نوین حضور پیدا کرده، تصریح کرد: سازمان نیز مدتهاست که در این عرصه وارد شده است. تولید برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان مثل مجموعه شکرستان در همین راستا است که در این مجموعه به مسایل مهمی از جمله عفاف و حجاب توجه شده است.

وی ادامه داد: انتشاراتی های وابسته به سازمان هم مثل نشر بین الملل، امیرکبیر، سوره مهر از ترویج عفاف و حجاب غفلت نکرده اند. کتاب‌هایی مثل دختر شینا، دا و من زنده ام گویای همین مساله است.

 گفتنی است، شانزدهمین نشست کارگروه عفاف و حجاب ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی وزارت کشور با حضور حجت‌الاسلام خاموشی یکشنبه ۲۴ خرداد از ساعت ۱۰:۳۰ در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32