کد خبر: 1962
15/06/20 - 7:40 ق.ظ

آیت‏‌‏الله سبحانی گفت: جمهوری اسلامی باید از نظر حجاب نمونه باشد و مسأله عفاف نیز در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید عفاف در همه جای این کشور به چشم بیاید

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری موج از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در درس تفسیر سوره احزاب در مدرسه علمیه حجتیه گفت: سوره‌های قرآن نامی دارند که در خود آن سوره به آن پرداخته شده است.
وی افزود: سوره احزاب نیز از همین سوره‌های الهی است که در ۷۳ آیه به جریان جنگ احزاب میان پیامبر (ص) و مشرکان و گروه‌های مخالف ایشان اشاره دارد.
این مرجع تقلید گفت: احزاب جمع حزب بوده و به معنی گروهی است که با یک ایده خاص گرد هم جمع شده و به دنبال کاری مشترک هستند، در اینجا نیز جمع این حزب‌ها برای نابودی اسلام بسیج شدند.
وی ادامه داد: این سوره از سوره‌های مدنی قرآن؛ یعنی پس از هجرت است، شکل، سیاق تعیین نوع کلام وحی نیز مشخص می‌کند که این سوره مختص به سال پنجم پس از هجرت بوده و مرتبط به سوره‌های مدنی است.
آیت‌الله سبحانی با بیان این که این سوره دارای ۷۳ آیه است، گفت: ولی برخی گروه‌های اهل سنت ذکر کرده‌اند این سوره همپای سوره بقره بوده، ولی؛ این گونه نیست و علمای بزرگ شیعه و سنی این بحث را اصلا قبول ندارند.
استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: برخی به ما تهمت ناروای قائل بودن به تحریف قرآن را می‌زنند، این سخن از ریشه دروغ است؛ زیرا مگر می‌شود یک سوره بیش از ۲۰۰ آیه خود را در طول زمان تحریف شده و از بین رفته شده ببیند.
وی گفت: در کتابی که توسط آستان قدس رضوی در همین باره منتشر شد، آمده است ۱۲۵ نسل از علمای شیعه نقل کرده‌اند قرآن تحریف نشده و اگر کسی این نسبت ناروا را به ما دهد کاملا دروغ و اشتباه است، آنها یا از سر نادانی و یا از عمد این سخنان را بیان می‌کنند.
این مفسر قرآن با ذکر این مطلب که هر سوره‌ای برای خود هدفی دارد، گفت: این هدف غیر از فهرست بوده و این سوره نیز دارای اهداف خاصی است که این اهداف در قالب چندین محور بیان شده است.
وی در ادامه با بیان این که نخستین هدف این سوره بیان مبارزه پیامبر (ص) با خرافات و تعابیر غلط بود، خاطرنشان کرد: دومین هدف بیان نوع خندق کندن مسلمانان در حاشیه بیابانی مدینه بود و سوم، داستان‌های پر از اندرز و جالب پیامبر (ص) و همسران ایشان است.
آیت‌الله سبحانی افزود: محور آخر نیز محور حجاب و عفاف است که برای مسلمانان ما یک نماد محسوب می‌شود؛ دولت‌ها یکی پس از دیگری می‌آیند و قول می‌دهند در این زمینه اقدامات عاجل انجام می‌دهند، ولی؛ هنوز موفق به این کار نشده‌اند.
این مرجع تقلید گفت: جمهوری اسلامی باید از نظر حجاب نمونه باشد و مسأله عفاف نیز در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید عفاف در همه جای این کشور به چشم بیاید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32