کد خبر: 1956
15/06/19 - 11:14 ق.ظ

مستند جهانی «حجاب» در حالی با حضور کارگردان مشهور انگلیسی در امارات تولید شده که فیلمبرداری آن در ۹ کشور انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس، «موسسه رسانه‌ای اناسی» از موسسه‌های اماراتی در عرصه رسانه و سینما، مستندی درباره حجاب و با همین نام را تولید کرده است که اخیرا پخش جهانی آن در لندن آغاز شده است.

این موسسه هدف از ساخت این مستند را «نگاه ویژه به موضوع حجاب از طریق اشاره به اینکه حجاب تنها مسئله‌ای اسلامی نیست و از قبل از ظهور اسلام بوده» عنوان کرده است.

این موسسه، عنوان کرده که این مستند «تحلیل عمیقی از حجاب» ارائه داده و «مسائل کلی و کلانی را درباره ماهیت حجاب» مطرح کرده است.

فیلم مستند جهانی «حجاب» را سه کارگردان اماراتی، سوری و انگلیسی تولید کرده‌اند که کارگردان انگلیسی همراه اثر «اویدیو سالازار» از مشهورترین کارگردانان مستند است که کارهای مهمی چون «سفر به مکه» را ساخته است.

بنابر این گزارش این مستند در ۹ کشور یعنی انگلیس، فرانسه، هلند، دانمارک، ترکیه، مصر، سوریه، مراکش و امارات فیلمبرداری شده و در آن با شخصیت‌های متعدد اروپایی و خاورمیانه‌ای درباره پوشیدن و نپوشیدن حجاب سخن گفته شده که در بین آنها علمای و متخصصان ادیان ابراهیمی نیز به چشم می‌خورد.

نهله فهد کارگردان اماراتی این فیلم با اشاره به اهمیت حجاب نزد ملت‌های مختلف، می‌گوید: بسیاری از سوء تفاهم‌ها و کلیشه‌های مربوط به حجاب وجود دارد که باید برای تعریف حقیقی حجاب تلاش کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، موسسه اناسی با هدف «سهیم شدن در پیشرفت جنبش فرهنگی ـ هنری امارات» توسط الیازه بنت نهیان در سال ۲۰۰۷ آغاز به کار کرده است.
انتهای پیام/   

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32