کد خبر: 1952
15/06/19 - 11:07 ق.ظ

امام جمعه کهنوج گفت: انتظاری که از قوه قضائیه وجود دارد، اجرایی کردن طرح حجاب و عفاف و برخورد جدی با سران فتنه است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از کهنوج، حجت‌الاسلام اکبر افشارمنش ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کهنوج با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: یکی از فلسفه‌ها و دلایل روزه در این ماه طبق آیات و روایات اهل بیت(ع) صیانت از نفس، حفظ تقوا و آلوده نکردن دل و جان به معاصی کوچک و بزرگ است.

امام جمعه کهنوج با بیان اینکه یکی از ابعاد تقوا، تقوای سیاسی است، افزود: منظور از تقوای سیاسی رعایت اصول و موازین اخلاقی و قواعد و ارزش‌های انسانی است که یک سیاستمدار مسلمان در عرصه عمل سیاسی به آن توجه دارد.
افشارمنش با تأکید بر نگهداشتن حریم ماه مبارک رمضان عنوان کرد: اگر کسی به هر دلیل موفق به روزه گرفتن نمی‌شود نباید روزه‌خواری علنی کند و مردم وظیفه دارند با احترام تذکر دهند.
وی بیان داشت: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، آبادانی مساجد در ماه مبارک رمضان است که حتی‌الامکان سعی شود نمازها را در مساجد و به صورت جماعت بخوانید.

افشارمنش با اشاره به تشییع باشکوه ۲۷۰ شهید از جمله شهدای غواص در تهران تصریح کرد: تشییع پیکر شهیدان همچون هدیه‌ای آسمانی بر فضای کشور نازل می‌شود، تذکری برای انسان‌ها است که موجب به‌وجود آمدن یک فضای روحانی و معنوی است.
امام جمعه کهنوج گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، شهدا در لحظه نیاز غبارها را زدودند و درس مجاهدت و ایستادگی در راه آرمان‌ها و مرعوب نشدن در مقابل دشمن به ما دادند که راه و هدف را فراموش نکنیم.
افشارمنش ادامه داد: روز دوشنبه روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی و سالروز صدور فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ است که همه ما به نقش مهم تبلیغات واقف هستیم.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضائیه خاطرنشان کرد: هفته قوه قضائیه فرصتی بسیار مناسب است که نقاط قوت و ضعف و عملکرد این قوه مورد بررسی قرار گیرد.
افشارمنش با بیان اینکه با حادثه هفتم تیر حقانیت انقلاب اسلامی به اثبات رسید، بیان داشت:
وظیفه اصلی قوه قضائیه آن است که بتواند از همه مظلومان در جامعه حمایت کند و پناه همه مظلومان و همه کسانی که حقی از آنها ضایع شده است، باشد.
وی با اشاره به اینکه در مبارزه با فساد قوه قضائیه به‌تنهایی نمی‌تواند، عمل کند، اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، سهم قوه قضائیه در مقابله با مفاسد اقتصادی سهم بسیار سنگین و مهمی است.
امام جمعه کهنوج خاطرنشان کرد: انتظاری که از قوه قضائیه وجود دارد، اجرایی کردن طرح حجاب و عفاف و مبارزه با عوامل آن و برخورد جدی با سران فتنه است.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32