کد خبر: 1934
15/06/18 - 6:48 ب.ظ

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره مد و لباس نباید با الگو گرفتن از شیوه های غربی باشد.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور جمعی از مسوولان در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: مشکل طراحان مد و لباس، نبود چارچوب مشخصی برای طراحی است.

وی با بیان اینکه باید از طراحان توانمندی برای ارایه مدل های ایرانی و اسلامی در کشور بهره مند شویم اظهار داشت: همه تلاش های کمیسیون فرهنگی به خاطر آراستگی عرصه اجتماعی جامعه است که مردم لباس مورد نظر خود را به آسانی پیدا کنند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: در زمینه لباس یک اراده جدی نیست تا کارها به سرانجام برسد و وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی باید وارد کار شوند و صدا و سیما نیز در این زمینه فرهنگ سازی کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نیز در این نشست گفت: طراحی مدل های لباس اسلامی – ایرانی برای بانوان ضرورت جامعه امروز است.

طاهره بیگم سیدی افزود: آسیب فرهنگ عفاف و حجاب جدی است و امروزه موضوع بدحجابی برای جوانان تهدید محسوب می شود.

وی با اعلام حمایت از طرح های مد و لباس که منطبق با موازین اسلامی باشد، اظهارکرد: استانداری با همکاری جهاد دانشگاهی از ۹۲ فعالیت خود را در خصوص جشنواره مد و لباس آغاز کرده و طی این مدت نیز توانسته بیش از ۵۰ نفر در این زمینه تربیت کند.

سیدی ادامه داد: بانوان قزوینی با توجه به هنر بالای خود می توانند از مدل های بومی و محلی طرح هایی را برای دوخت ارایه دهند که با این تنوع مدل ها، می توانند نیازهای خود را برآورده کنند.

این مسوول افزود: به منظور حفظ و تقویت فرهنگ دینی، ارج نهادن، تبیین و ترویج الگوهای بومی و نیز در جهت ترغیب بانوان خیاط به پرهیز از استفاده الگوهای بیگانه، دوره طراحی مد و لباس با هدف توسعه پوشش اسلامی برگزار شده است.

وی افزود: در این دوره سعی شده آموزش خلاقیت، نوآوری در مد و لباس ایرانی مطابق با موازین اسلامی، هویت و فرهنگ ایرانی به طراحان ارایه شود و این دوره بیشتر از هنری بودن، بار ارزشی دارد.

سیدی با بیان اینکه ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم، خاطرنشان کرد: مبانی اسلامی را باید بصورت عملی به فرزندانمان بیاموزیم لذا در این موضوع مهم باید مدل هایی را تهیه کنیم که جذاب باشد و با مد، سلایق، سن و شخصیت افراد همخوانی داشته باشد در این صورت شاید بتوانیم پاسخگوی مطالبات دختران جوان امروز باشیم.

این مسوول تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ طراح لباس در استان شناسایی شده که می توانند ایده های خود را تجاری سازی کنند و در این مسیر نیازمند حمایت جدی هستند تا به بازار معرفی شده و به آن دسترسی داشته باشند.

سیدی یادآور شد: جشنواره مد و لباس مهر ماه امسال در قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32