کد خبر: 1891
15/06/16 - 3:00 ب.ظ

همایش حجاب و عفاف روز دوشنبه به مناسبت هفته فرهنگی شازند با حضور جمعی از بانوان برگزار شد.

به گرارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان اراک در این همایش گفت: نجابت زنان و دختران مسلمان به حفظ حجاب و عفاف است و این مهم بنیان خانواده را تحکیم می بخشد.

حجت الاسلام ماشاءالله عبدی افزود: رعایت حجاب و عفاف  بستر لازم را برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه فراهم می کند.

وی اظهار کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با مد آفرینی در زمینه لباس و لوازم و نوع آرایش و ترویج فرهنگ غربی، به دنبال تهی کردن زنان ایران از فرهنگ حجاب و عفاف فاطمی هستند.

وی ساده زیستی و دوری از تجملات بویژه در امر ازدواج را یکی از اصول زندگی حضرت زهرا (س) دانست و گفت: پیروی کردن خانواده ها از این اصول، آنان را تا همیشه سعادتمند خواهد کرد.

عبدی گفت: خداوند در قرآن کریم، حجاب و پوشش را برای زن مایه مصونیت از آفات و پوشیدگی زنان در برابر نامحرم را مایه اعتلای شخصیت آنان دانسته است.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) مولود مهربانی، چراغ و چشم پیامبر و اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضایل است گفت: رسالت عظیمی بر دوش زن ایرانی و مسلمان است و حضرت فاطمه زهرا (س)، به عنوان بانوی سلحشور و مجاهد فی سبیل الله در تاریخ اسلام مطرح اند.

حجت الاسلام عبدی نگاه اسلام و جمهوری اسلامی را به مقام زن نگاهی محترمانه و تکریم آمیز و عاقلانه عنوان کرد و گفت : در جامعه اسلامی زن جایگاهی رفیع دارد و باید قدر و منزلت این جایگاه دانسته شود.

وی خودداری از الگوبرداری از سبک زندگی غربی، تکیه بر معارف و متون اسلامی وپیروی از سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) را از جمله اصول راهبردی مهم در خصوص موضوع جایگاه زن در اسلام عنوان کرد.

وی با بیان اینکه زنان و مادران محور خانواده هستند گفت : لازم است بانوان محترم با حفظ عفت و حجاب و حیا در سطح جامعه، از این ارزش های اصیل دفاع کنند.

از ۲۱ تا ۲۸ خرداد به عنوان هفته فرهنگی شهرستان شازند نامیده شده است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری شازند دارای سه بخش مرکزی ، سربند و زالیان است که از سطح دریای آزاد ۱۹۲۰ متر ارتفاع دارد و به سبب کوهستانی بودن و ارتفاع زیاد ، از آب و هوای کوهستانی با زمستان های سرد و تابستان های معتدل برخوردار است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32