مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب سبب ایجاد آرامش در جامعه می شود

کد خبر: 1873
15/06/15 - 5:05 ب.ظ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب سبب ایجاد آرامش در جامعه می شود و زنان با پوشش اسلامی از تمامی تعرضات مصون می مانند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حسین شاکری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، با اشاره به این که عفاف و حجاب از نتایج و مظاهر ایمان و تقوی است، اظهار داشت: اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی یکی از نهادهایی است که باید سیاست‌گذاری‌های وزارت کشور درباره حجاب و عفاف اجرایی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان این که عفاف و حجاب یک امر تربیتی در خانواده است، گفت: شکل گرفتن امور تربیتی در خانواده در به ثمر نشاندن فرهنگ عفاف و حجاب در افکار و روح افراد از نقش بسزایی برخوردار است و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید از نهاد خانواده آغاز شود.

شاکری با تأکید بر این‌که ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نه تنها به زنان، بلکه به مردان هم مربوط می‌شود، خاطرنشان کرد: در توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نباید تنها زنان مخاطب قرار گیرند و عفاف و حجاب مسأله‌ای است که به هر دو جنس زن و مرد مربوط می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به این که نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بدون سرمایه‌های فرهنگ اسلامی میسر نیست، تصریح کرد: تمامی مسؤولان ایران اسلامی باید موضوع حجاب و عفاف را در اولویت برنامه‌ها و امورات خود قرار دهند.

شاکری با اشاره به این که حجاب سرمایه‌ای گران‌بها و مایه عزت زن مسلمان است، خاطر نشان کرد: کاهش فساد در جامعه، حضور تأثیرگذار زنان در محیط اجتماعی و حفظ ارزش‌های انسانی از ‌آثار حجاب اسلامی است.

وی با بیان این‌‌که حضرت فاطمه(س) به عنوان بهترین و شایسته ترین الگو برای زنان و دختران جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) معلم حجاب بود و زنان و دختران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید حضرت فاطمه (س) را به عنوان بهترین و بزرگ‌ترین الگوی خود قرار دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب سبب آرامش در جامعه می شود و زنان در حجاب و پوشش اسلامی از تمامی تعرضات مصون می‌مانند.

شاکری در ادامه گفت: در تبلیغ و ترویج عفاف و حجاب باید شیوه های بیان دوستانه و مؤدبانه به کار گرفته شده و همچنین باید از برخوردهای خشن و اهانت آمیز خودداری شود.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32