کد خبر: 1846
15/06/14 - 6:08 ق.ظ

نماینده ولی فقیه در بافت گفت :با توجه به اینکه حجاب یکی از فروع دین می باشد،متاسفانه شاهد حذف اجباری حجاب در امتحانات کنکور سراسری در برخی نقاط کشور…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه خبری تحلیلی اقطاع،در کنکور امسال در برخی از حوزه های امتحانی داوطلبان از سوی مجریان آزمون مجبور به برداشتن چادر در حوزه های امتحانی شدند که این اقدام موجب نارضایتی بسیاری از داوطلبان شد.
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام کرد:گرفتن چادر داوطلبان خانم در کنکور سراسری تحت هیچ عنوان جزو دستورالعمل های سازمان سنجش نیست و با مسببان این اقدام برخورد جدی می شود.
در پی انتشار گزارش پایگاه خبری اقطاع (برداشتن اجباری چادر دانش آموزان دختر در کنکور صحیح نیست/ برداشتن چادر نوعی توهین به دختران چادری است)حجت الاسلام علی مهدی زاده، امام جمعه بافت در این رابطه به خبرنگار ما اظهار داشت: متاسفانه در آستانه فرمان امام(ره) مبنی بر تشکیل ستاد فرهنگی، شاهد حذف اجباری یکی از شعائر اسلامی(حجاب) در امتحانات کنکور سراسری در برخی نقاط کشور بودیم.
نماینده ولی فقیه در بافت گفت : با توجه به اینکه حجاب یکی از فروع دین می باشد آیات و روایات متعددی نسبت به این مسئله مهم اسلامی وارد شده است اما متاسفانه به بهانه هایی چون تقلب شاهد چنین اقداماتی هستیم.
وی در خصوص اهمیت مقوله فرهنگ بیان کرد: این مساله آنقدر مهم است که مقام معظم رهبری فرمودند: “در عرصه فرهنگ بنده خود به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم و دغدغه دارم از آن نوعی که ممکن است انسان نیمه شب بیدار شود و به درگاه خداوند تضرع کند، دغدغه من از این نوع است.
نماینده ولی فقیه در بافت تأکید کرد: باید دید این اقدام به چه معناست ؟چگونه می توان این مساله را توجیه کرد؟ از طرفی می بینیم دشمنان اسلام در جنگ نرم با این این مساله ارزشی مقابله می کنند، ولی متاسفانه ما شاهدیم که بعضیها به اسم آزادی مدافع لاابالی گری می شوند.
وی با اشاره به اینکه چرا بعد از ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در آستانه فرمان حضرت امام(ره) چنین اقدامی در برخی حوزه های امتحانی کشور صورت گیرد و داوطلبان مجبور به برداشتن چادر در حوزه امتحانی شوند،وی خطاب به مسئولین خاطر نشان کرد: می طلبد مسئولین محترم بالاخص وزارت علوم نسبت به ارزشهای اسلامی توجه ویژه داشته باشد اگر چه چند وقت قبل هم به حراست دانشگاههای آزاد دستورالعملی دادند که به هیچ عنوان در مسئله بی حجابی دانشگاه ورود پیدا نکنند. از مسئولین خواسته می شود که توضیحاتی را در خصوص این اقدام غیر فرهنگی داشته باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32