کد خبر: 1734
15/06/07 - 1:36 ب.ظ

مسئول پاسخ‌گویی به سؤالات اعتقادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حجاب یکی از اصول مشترک تمام ادیان الهی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام سعید سلطانیان، مسئول پاسخ‌گویی به سؤالات فقهی و اعتقادی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، اظهار کرد: حجاب از ارکان اعتقادی و اصل مشترک اخلاقی بین همه ادیان الهی است.

وی با بیان اینکه درآیه‌های مختلف قرآن به ضرورت رعایت حجاب تأکید شده است، افزود: علاوه بر حجاب، هدف مشترک بین ادیان کلمه توحید و مکارم اخلاق است که بر ضرورت آن‌ها تأکید شده است.

مسئول پاسخ‌گویی به سؤالات اعتقادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: در جاهلیت حجاب و عفاف رنگ خودش را از دست داده بود، اما اسلام نگاه ویژه‌‌ای به حجاب و عفاف دارد.

سلطانیان با بیان اینکه نگاه ما نسبت به جنس زن باید اصلاح شود، افزود: اگر نگاه اسلامی درباره حجاب مد نظر نباشد، جامعه دچار بی‌بند و باری خواهد شد.

وی با بیان اینکه جوامع غیر دینی حجاب را یک مانع تلقی و روی بی‌حجابی تبلیغ می‌کنند و عده‌ای نیز فریب آن تبلیغات را می‌خورند، ادامه داد: بی‌حجابی اثرات منفی در جامعه به دنبال خواهد داشت به‌طوریکه می‌تواند بنیان‌های اعتقادی در نسل جوان را مورد تعرض قراردهد.

سلطانیان تصریح کرد: حجاب برای هر خانم لازم و یک ضرورت است که باید رعایت شود و اگر رعایت نشود باید جامعه را از طریق امر به‌معروف و نهی از منکر به رعایت جامعه دعوت کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32